10 شغل برتر در اتریش

آنچه در این مقاله میخوانید

 • شرایط عمومی کار در اتریش
 • معرفی 10 شغل برتر در اتریش
  • پزشک
  • حسابدار
  • داروسازان
  • برنامه نویس
  • مهندس مکانیک
  • پرستار
  • جراح
  • وکیل
  • خلبان
  • مهندس کامپیوتر
 • 10 شغل برتر در اتریش و سخن پایانی
✅10 شغل برتر در اتریش✅ مهاجرت به اتریش✅ درآمد در اتریش

10 شغل برتر در اتریش و مقدمه ای بر آن

10 شغل برتر در اتریش، میزان حقوق در اتریش و ویزای جاب سیکر اتریش را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهیم داد. ده شغل برتر در اتریش کدامند؟ درآمد در اتریش برای مشاغل به چه میزان می باشد؟ آیا اخذ ویزای جاب سیکر اتریش امکان پذیر می باشد؟ در ادامه نوشتار 10 شغل برتر در اتریش به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد. اگر شما عزیزان می خواهید، جهت کار به کشور زیبای اتریش مهاجرت نمایید، می توانید برای آگاهی از قوانین و شرایط کشور اتریش و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به اتریش، در موسسه حقوقی ملک پور ملک پور اتریش سایر مقالات ما را مطالعه نمایید و برای آگاهی از روند مهاجرت در سریع ترین زمان و با کم ترین هزینه، با کارشناسان موسسه تماس تلفنی برقرار کرده و مشاوره علمی و کاملاً رایگان دریافت نمایید.

شرایط عمومی کار در اتریش:

اتریش از جمله کشور های بسیار زیبا در میان کشور های اروپایی می باشد، که با قرار گرفتن در مرکز اروپا، با کشور هایی نظیر سوئیس، آلمان، لیختن اشتاین، جمهوری چک، اسلواکی، اسلوونی، ایتالیا و مجارستان همسایه می باشد. اتریش سال‌ های متوالی را به عنوان برترین کشور در جهان شناخته شده و همین امر سبب گشته تا هر ساله مهاجرین بسیاری از طریق تحصیل در اتریش، سرمایه گذاری، کار و …  به این کشور بیایند. افرادی که تمایل دارند در مشاغل برتر و پرطرفدار اتریش که از میزان درآمد بالایی نیز برخوردار است مشغول به کار شوند، می توانند با تحصیل در اتریش در هر یک از این رشته ها، شانس کار بالایی داشته باشند. لازم به ذکر است، اشخاصی که جهت کار می خواهند به کشور اتریش مهاجرت نمایند، علاوه بر این که می‌ توانند، از سایت کاریابی در اتریش به جستجوی کار بپردازند، می‌ توانند با اخذ ویزای جستجوی کار در اتریش به صورت حضوری در این کشور به کاریابی بپردازند. اشخاصی که قصد تحصیل در اتریش را دارند، می‌ توانند اجازه جستجوی کار در اتریش را به مدت یک سال پس از تحصیل دریافت نمایند. با این حال اگر فردی حین تحصیل نیز موفق به دریافت پیشنهاد شغلی شود، می تواند برای تغییر اقامت تحصیلی به کاری درخواست دهد. مهاجرت به اتریش در حال حاضر برای مشاغل مورد نیاز این کشور بسیار آسان تر امکان پذیر می باشد و افرادی که سعی دارند تا از روند مهاجرتی به اتریش از طریق کار آگاهی داشته باشند، با ما همراه باشند. در ادامه روند کار ۱۰ شغل برتر در اتریش را بیان خواهیم کرد.

نمودار زیر، بیانگر وضعیت نرخ کار در اتریش می باشد.

نرخ بیکاری اتریش

ویدئو توضیحات استاد ملک پور در رابطه با اقامت از طریق تحصیل در اتریش

فایل صوتی این ویدئو

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

10 شغل برتر در اتریش:

مهاجرت به اتریش برای کار در بهترین رشته کاری در صورتی امکان پذیر می باشد، که فرد واجد شرایط برای مهاجرت بوده و شغلی که در اتریش برای خود در نظر گرفته می‌ باشد، از مشاغل مورد نیاز این کشور باشد. در غیر این صورت می‌ تواند با اخذ ویزای جاب سیکر اتریش، به صورت حضوری برای یافتن شغل مورد نظر اقدام نماید و یا از طریق تحصیل، وارد کشور اتریش شده و در این رشته ها تحصیل کند. شاید برخی از افراد چنین سوالاتی در فکر خود داشته باشند، درآمد در اتریش برای بهترین شغل ها به چه میزان می باشد؟ بهترین مشاغل در اتریش از درآمد مناسبی برخوردار بوده و همچنین زمینه کاری آن ها وسیع می باشد. در جدول زیر ۱۰ شغل برتر برای مهاجرت به اتریش را بیان کرده و میزان حقوق را برای این مشاغل ذکر کرده ایم.

مشاغل برتر میزان درآمد سالانه (یورو)
پزشک 116000
حسابدار 46800
داروسازان 56800
برنامه نویس 46200
مهندس مکانیک 44800
پرستار 35000
جراح 146000
وکیل 94100
خلبان 78300
مهندس کامپیوتر 68088

پزشک:

همانگونه که در مطالب فوق اشاره شد، اشخاص متقاضی کار در اتریش می توانند با اخذ ویزای جاب سیکر اتریش، به کاریابی حضوری در این کشور بپردازند و یا می‌ توانند از طریق سایت کاریابی در اتریش به جستجوی غیر حضوری کار  بپردازند. ولی از آنجایی که پزشکان نیاز به معادل سازی مدرک خویش دارند، نمی توانند از طریق ویزای جستجوی کار اقدام نمایند. زیرا این ویزا 6 ماه اعتبار دارد و این مدت، زمان کافی برای معادل سازی و کاریابی نمی باشد. به دلیل درگیری کشور های جهان با ویروس همه گیر کرونا، در حال حاضر نیاز به پزشک حتی از قبل هم بیشتر می باشد. پزشکی یکی از برترین شغل ها در کشور اتریش می باشد و یک پزشک می تواند جهت مشغول شدن به کار پزشکی در اتریش، به مدت ۶ سال در دوره پزشکی شرکت نماید و پس از آن به ۶ ماه دوره کار آموزی بپردازد. همچنین به عنوان یک پزشک متخصص در اتریش، باید ۵ الی ۶ سال دیگر به تحصیل تخصصی بپردازند. حقوق و درآمد یک پزشک در اتریش به صورت متوسط ۱۱۶۰۰۰ یورو در یک سال می باشد.

دکتر پزشک پزشکی مشاغل پر درآمد رشته های پولساز

حسابدار:

رشته کاری حسابداری از مشاغل مورد نیاز کشور اتریش می باشد. درآمد در اتریش برای این رشته، سالانه به صورت میانگین ۴۶۸۰۰ یورو و بازار کار مناسبی را دارا می باشد. شما متقاضیان عزیز می توانید، برای استخدام شدن به عنوان حسابدار در این کشور، شرایط زیر را دارا باشید.

  • دارا بودن مدرک تحصیلی مربوط به دانشگاه ‏cpa
  • حداقل ۳ سال سابقه کار به عنوان حسابرس در آموزش ثبت شده در ‏KSW

پس از قبولی در آزمون و ادای سوگند حرفه ای نزد وزارت دارایی، KSW برای داوطلب گواهی صادر می نماید. بدین ترتیب شخص متقاضی می تواند به عنوان حسابدار در اتریش به کار بپردازد.

مدیر حسابداری اقتصاد مشاغل پر درآمد رشته های پولساز

داروساز:

برای تبدیل شدن به داروساز جامعه یا بیمارستان، شما باید یک سال تمرین به نام سال میلادی، پس از گرفتن مدرک خود در دانشگاه، در یک داروخانه جامعه یا بیمارستان انجام دهید. در طول این سال، شما کار عملی را در داروخانه ها یاد می گیرید و باید یک دوره اضافی 10 تا 12 روزه را که توسط اتاق داروسازان اتریش برگزار می شود، طی کنید. در پایان، شما باید در اتاق تحت نظارت وزارت بهداشت امتحان دهید، اگر موفق شوید، قبول می شوید و داروساز نامیده می شوید و ممکن است بدون نظارت در داروخانه کار کنید. یا پس از امتحان، داروسازان ممکن است به طور موقت یک داروخانه را به مدت 6 هفته، زمانی که رئیس داروخانه بیمار است یا در تعطیلات است، هدایت کنند. داروسازان در اتریش، متوسط حقوقی سالانه ۵۶۸۰۰ یورو دریافت می نمایند.

برنامه نویس:

کشور اتریش در صنعت فناوری بسیار پیشرفت چشمگیری داشته و بزرگ ترین شرکت های برنامه نویسی را در خود جای داده است. برنامه نویسی از برترین مشاغل در سطح جهان می باشد، که در حال حاضر در کشور اتریش، در این زمینه به نیروی کار نیاز می باشد. افراد متقاضی می توانند برای کار برنامه نویسی در اتریش، نیازمند به بیش از دو سال تجربه کاری، دانستن زبان برنامه نویسی در اتریش (جاوا برترین زبان)، دارا بودن زبان آلمانی و تسلط بر زبان برنامه نویسی باشند. همراهان گرامی مقاله بهترین رشته ها برای مهاجرت به اتریش از طریق کار و دیگر مقالات موجود در موسسه حقوقی ملک پور ملک پور اتریش توسط تیم کارشناسی این موسسه به تحریر درآمده است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع نارضایتی این موسسه را به دنبال دارد. به طور کلی درآمد در اتریش برای برنامه نویسان به صورت متوسط و سالانه ۴۶۲۰۰ یورو می باشد.

علوم کامپیوتر مشاغل پولساز

مهندس مکانیک:

لازم است تا متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند و می‌خواهند به عنوان یک مهندس مکانیک در این کشور به کار بپردازند، از شرایط لازم خویش و شرایط بازار کار اتریش اطلاع داشته باشند. متقاضیان با انجام دادن تحقیقات لازم قبل از مهاجرت می‌ توانند، از درآمد در اتریش و وظایفی که ممکن است به انجام برسانند، آگاه شوند. یک مهندس مکانیک برای ورود به بازار کار اتریش باید:

  • در رشته مهندسی مکانیک لیسانس داشته باشد
  • حداکثر ۴۵ سال سن داشته باشد
  • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی، زبان آلمانی در سطح A2
  • سوابق کاری داشته باشد

به طور کلی یک مهندس مکانیک در اتریش به طور متوسط ۴۴۸۰۰ یورو در یک سال حقوق دریافت می نماید.

 

مهندسی مکانیک در سوئد

پرستار:

یک پرستار جهت کار کردن در کشور اتریش، در ابتدا نیازمند اخذ ویزای کار اتریش می باشد و لازم است، از طریق سایت کاریابی در اتریش به جستجوی شغل پرستاری بپردازد و دعوتنامه کاری دریافت نماید. پرستاران نیز همانند پزشکان، جهت ورود به بازار کار اتریش، نیازمند معادل سازی می باشند و نمی توانند از ویزای جستجوی کار استفاده نمایند. شایان ذکر است یک پرستار در صورتی که در شرایط سنی مناسب بوده و دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر باشد، می‌ تواند به عنوان پرستار در اتریش به کار بپردازد. پرستاران در کشور اتریش به صورت متوسط در یک سال ۳۵۰۰۰ یورو حقوق و دستمزد دریافت می نمایند.

پرستاری رشته های پولساز

جراح:

یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت کاری به اتریش، رشته جراحی می‌ باشد. جراحان به دلیل ماهیت شغلی و تخصصی بودن شغلشان، بسیار مورد احترام مردم اتریش واقع می شوند و به دلیل تخصصی کار بودن، باید تجربه کاری بالایی در این زمینه داشته باشند. یک جراح جهت مهاجرت به اتریش و پرداختن به کار جراحی، باید ۱۲ سال در حوزه پزشکی تحصیل نماید و ۵ سال سابقه کار مرتبط داشته باشد. شایان ذکر است یک جراح ممکن است جراح مغز و اعصاب، جراح قلب، جراح داخلی و یا … باشد. از این رو باید ۵ سال سابقه کار مرتبط با تخصص کاری خویش را کسب نماید. به طور کلی یک جراح در اتریش متوسط حقوقی معادل ۱۴۶۰۰۰ یورو در سال دارد.

وکیل:

وکالت در اتریش، نیازمند شرایط بسیار زیادی می باشد، تا یک شخص بتواند به عنوان یک وکیل در یک شرکت خصوصی شروع به کار نماید. یک وکیل در اتریش بنا به نوع کاری و محل کاری حقوق و درآمد متفاوتی دارد و می‌تواند از متوسط حقوقی برابر با ۹۴۱۰۰ یورو در یک سال برخوردار شود. یک وکیل برای پرداختن به کار در اتریش باید واجد شرایط باشد، از این رو وی باید:

  • دارای صلاحیت علمی باشد
  • تجربه کاری در حد بالا داشته باشد
  • مدرک تحصیلی معتبر داشته باشد
  • دوره های تحصیلی ۵ ساله را گذرانده باشد
  • در طی دوره‌ های ۵ ساله، ۵ ماه در دادگاه ها مشغول به کار شده باشد
  • در طی دوره‌ های ۵ ساله، ۳ سال کار آموزی در یک دفتر وکالت داشته باشد
  • گذراندن دوره‌ های آموزش اجباری به مدت ۴۲ روز
  • شرکت و قبولی در آزمون وکالت

خلبان:

رشته خلبانی یکی از محبوب ترین شغل ها در کشور اتریش می باشد و افراد بسیاری می توانند جهت خلبانی به اتریش مهاجرت کنند. خلبانان در این کشور می‌ توانند به عنوان خلبان پرواز های مسافر بری و یا خلبان پرواز های بار بری باشند. یک شخص متقاضی خلبانی می تواند با دفاتر خطوط هوایی مربوطه در اتریش تماس بگیرد و از وضعیت شغلی خلبانی اطلاعات کسب نماید. داشتن سابقه کاری مرتبط و آموزش های دوساله خلبانی، از شرایط ورود به کار خلبانی در اتریش می باشد. همچنین خلبانان علاوه بر این که می‌ توانند در اتریش به جستجوی کار خلبانی بپردازند و شاغل شوند، می‌ توانند با تحصیل در اتریش در رشته خلبانی، شانس خود را جهت کار در این زمینه افزایش دهند. به طور کلی می‌ توان گفت خلبانی یکی از بهترین و پر درآمد ترین شغل ها در اتریش می باشد و متوسط حقوقی معادل ۷۸۳۰۰ یورو در سال دریافت می نمایند.

مهندس کامپیوتر:

مهندسی کامپیوتر از مشاغل مورد نیاز کشور اتریش می باشد و یکی از برترین مشاغل در این کشور به شمار می‌رود. افراد بسیاری قصد دارند تا با نام مهندس کامپیوتر به اتریش مهاجرت نمایند و به کار بپردازند. اما آیا به این مسئله اندیشیده‌ اید، که یک مهندس کامپیوتر به چه روشی می تواند به اتریش مهاجرت نمایند؟ یک مهندس کامپیوتر چه میزان حقوق در اتریش دریافت خواهد کرد؟ یک مهندس کامپیوتر در چه زمینه ای ممکن است به کار بپردازد؟

یک شخص متقاضی کار در رشته کامپیوتر در اتریش، می‌تواند از دو روش برای کار در اتریش اقدام نماید. مهندس کامپیوتر می تواند هم از طریق دریافت پیشنهاد شغلی و هم از طریق ویزای جاب سیکر اقدام به مهاجرت نماید، که در روش اول، نیازمند اخذ ۵۵ امتیاز می باشد و در روش دوم بدون نیاز به جاب آفر، می توانید با اخذ ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز، ویزای جستجوی کار در اتریش را گرفته و به اتریش مهاجرت نماید و به جستجوی کار مرتبط بپردازد.

شایان ذکر است از طریق تحصیل در اتریش نیز می توان جهت کار مهندسی کامپیوتر اقدام کرد. از این رو، هم می توانید به روش تحصیلی و هم از طریق کار، اقدام نمایید. شخص مهندس در اتریش، ممکن است در هر یک از زمینه های ذکر شده در زیر این متن به کار بپردازد.

  • توسعه‌ دهندگان نرم‌افزار
  • شرکت های مهندسی
  • شرکت های سخت افزاری

مهندس کامپیوتر در اتریش سالانه ۶۸۰۸۸ یورو به صورت متوسط حقوق دریافت می نماید. شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از شرایط کار مهندس کامپیوتر در اتریش، به این قسمت از متن مراجعه فرمایید.

مهندسی کامپیوتر شغل های پر درآمد
10 شغل برتر در اتریش و سخن پایانی:

10 شغل برتر در اتریش، مهاجرت به اتریش، تحصیل در اتریش و مشاغل برتر مورد نیاز اتریش ۲۰۲۱ در مقاله ده شغل برتر در اتریش مورد بررسی علمی عنوان گردید. از آنجا که کشور اتریش کشوری توسعه یافته و دارای اقتصاد قوی می باشد افراد زیادی در پی مهاجرت کاری به اتریش هستند. این افراد بسته به شرایط خود از روش های متعددی هم چون تحصیل در اتریش، کار، سرمایه گذاری و … می توانند به این کشور مهاجرت کرده و مشغول به کسب و کار شوند. در طول نگارش مقاله ده شغل برتر در اتریش، عنوان شد جهت جستجوی کار در اتریش، افراد می‌ توانند از سایت های کاریابی به جستجوی کار بپردازند، همچنین ویزای جاب سیکر اتریش، نیز یکی دیگر از گزینه های پر طرفدار برای کار در این کشور است. از این رو مهاجرت کاری به این کشور برای متخصصان و مهندسان که شغلشان در لیست مشاغل مورد نیاز اتریش دیده می شود، با ویزای جستجوی کار یا دریافت پیشنهاد کار بسیار مقرون به صرفه است. متقاضیان عزیزی که خواستار کار در کشور اتریش می باشند، می‌توانند با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ملک پور اتریش تماس بگیرند و مشاوره رایگان دریافت نمایند. در صورت رضایت داشتن از مقاله ده شغل برتر در اتریش 5 ستاره بدان هدیه دهید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه 10 شغل برتر در اتریش

✅آیا اخذ ویزای جای سیکر اتریش امکان پذیر می باشد؟

بله، با اخذ ویزای جستجوی کار می‌ توانید در این کشور به صورت حضوری به کاریابی بپردازید.

✅درآمد در اتریش برای مشاغل چگونه می باشد؟

متوسط حقوق و درآمد مشاغل در اتریش ۴۵000 یورو در سال می باشد.

✅هزینه مهاجرت به اتریش در کدام روش مهاجرتی مقرون به صرفه است؟

روش های مهاجرتی بسیاری به اتریش وجود دارد، که اشخاص می توانند از این روش ها به اتریش مهاجرت نمایند. ولی مقرون به صرفه ترین روش مهاجرتی، مهاجرت از طریق کار می باشد.

✅پزشکان در چه شرایطی می توانند جهت مهاجرت به اتریش اقدام نمایند؟

تمامی پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند، باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *