بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس

آنچه در این مقاله میخوانید

 • بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس
 • شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک سوئیس
 • عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان مکانیک در سوئیس
 • میزان درآمد مهندس مکانیک در سوئیس
 • اخذ ویزای کار سوئیس برای مهندس مکانیک
 • اخذ اقامت سوئیس از طریق کار مهندس مکانیک
 • نحوه کاریابی برای مهندس مکانیک در سوئیس
 • بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس و سخن پایانی
بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس

بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس و مقدمه ای بر آن

بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس، بررسی شغل مهندسی مکانیک در لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس، میزان حقوق کار در سوئیس برای مهندسان مکانیک، شرایط اخذ ویزای کار سوئیس و مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا از اصلی ترین مواردی است که در مقاله بازار کار سوئیس مورد بررسی قرار داده ایم. شرح وظایف مهندسان مکانیک در سوئیس چیست؟ آیا میزان حقوق کار در سوئیس نسبت به هزینه زندگی در سوئیس قابل مقایسه می باشد؟ شرایط مهاجرت کاری به سوئیس چیست؟ این سوالات از اصلی ترین سوالاتی است که شما عزیزان برای مهاجرت کاری به سوئیس مطرح نموده اید و ما در این مقاله به پاسخ دادن آن ها می پردازیم. موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب و حرفه ای در زمینه مهاجرت، خدمات مهاجرتی بی نظیر به شما ارائه می دهد و در راه مهاجرت به شما عزیزان یاری می رساند. با برقراری تماس با موسسه این امکان برای شما فراهم است تا با صحبت با مشاورین به صورت رایگان از به روزترین اطلاعات در زمینه بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس و اطلاعات مهاجرتی دیگر بهرمند گردید و در صورت نیاز با بازگو کردن شرایط خود از بهترین روش مهاجرت برای خود اطلاع پیدا کنید.

بازار کار مهندسی مکانیک در سوئیس

سوئیس کشوری زیبا و منحصر به فرد در اروپا می باشد، این کشور زیبا از امن ترین نقاط جهان و بهترین کشور ها برای زندگی به شمار می آید. شهر زوریخ پایتخت سوئیس می باشد و این کشور پایگاه مهم ترین رویداد های سیاسی جهان  و همچنین یکی از مراکز مالی مهم در جهان است. شاید سوئیس یک کشور کوچک باشد اما نیرو های ماهر بسیار زیادی در این کشور مشغول می باشند، سوئیس یک کشور صنعتی مهم در میان کشور های جهان می باشد که نیمی از درآمد صادرات سوئیس از مهندسی مکانیک، برق و مواد شیمیایی می باشد. در سوئیس تقاضای زیادی برای نیرو های کاری ماهر وجود دارد و نیرو های ماهر در رشته های مهندسی، فناوری، داروسازی، مشاوره و تحلیل گران تجارت و تحلیل گران سیستم وجود دارد. میزان حقوق در سوئیس نه تنها در کشور های اروپا بلکه در میان کل کشور های جهان از بالاترین میزان برخوردار است. بسیاری از مهاجران خارجی که دارای مهارت و تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز سوئیس از جمله مهندسی مکانیک می باشند با موفقیت در کشور سوئیس کار پیدا می کنند، می توان گفت که نیم از مشاغل اجرایی در کشور سوئیس توسط نیرو های خارجی پر شده است. اقتصاد سوئیس یک اقتصاد بسیار پایدار و پرقدرت می باشد و نرخ بیکاری در این کشور یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در جهان می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در سوئیس را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

نرخ بیکاری در سوئیس

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص اصول کار در خارج از کشور

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص اصول کار در خارج از کشور

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک در سوئیس:

ما در این مقاله به بررسی بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس خواهیم پرداخت، مهندسان مکانیکی که تمایل دارند تا به سوئیس مهاجرت نمایند باید در ابتدا با شرایط این کشور آشنا شوند، این شرایط شامل شرایط عمومی این کشور، شرایط اقتصادی، هزینه زندگی در سوئیس، شرح وظایف شغلی، نحوه کاریابی، نرخ بیکاری و شرایط اخذ ویزا و اقامت و دیگر مواردی که می تواند به متقاضی کمک کند تا با نگاهی باز و با داشتن اطلاعات دقیق مهاجرتی با موفقیت داشته باشد. البته قابل ذکر است که ما در این مقاله تنها به بررسی بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس و موارد مرتبط با شغل مهندسی مکانیک خواهیم پرداخت و شما می توانید با مراجعه با سایت های موسسه مقالاتی مرتبط با مهاجرت و کار در سوئیس را مورد بررسی قرار دهید. مهندسان مکانیکی که قصد دارند تا سوئیس را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایند باید در نظر داشته باشند که این کشور به واسطه شرایط مناسبی که برای زندگی و کار دارد، متقاضیان بی شماری خواهان مهاجرت و کار در این کشور می باشند و باید دارای مهارت و تخصص در زمینه مورد نظر باشند و شرایط مهاجرت به این کشور را دارا باشند، اولین و اصلی ترین شرط برای مهاجرت به سوئیس تحت عنوان یک مهندس مکانیک داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته مهندسی مکانیک می باشد، همچنین داشتن سابقه کار در زمینه شغلی مهندسی مکانیک از دیگر لزومات مهاجرت کاری به این کشور می باشد، از دیگر موارد مورد نیاز جهت کار در سوئیس و برقرار نمودن ارتباط در این کشور تسلط به زبان می باشد، در سوئیس زبان های آلمانی، ایتالیای، فرانسوی و رومانیش زبان های رسمی این کشور می باشند و متقاضیان با تسلط به هر یک از این زبان ها مخصوصاً آلمانی و فرانسوی می توانند به کار در سوئیس مشغول شوند. متقاضیانی که رشته آن ها در لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس می باشد می توانند با پیدا کردن کار و دریافت دعوت نامه کاری به سوئیس مهاجرت نمایند.

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان در سوئیس:

گفته شد که متقاضیان مهاجرت جهت ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس باید دارای شرایط و تخصص در حرفه مهندسی مکانیک باشند تا مجاز به مهاجرت به این کشور باشند. مهندسین مکانیک باید از شرح وظایف خود در کشور سوئیس اطلاعات لازم را به دست آورند تا بتوانند نسبت به شرایط و حرفه و مهارت خود در این کشور وارد بازار کار شوند. با توجه به گسترده بودن شغل مهندسی مکانیک در سوئیس و استفاده از مهندسان در مشاغل مختلف، افراد می توانند در بخش های که شرایط بهتری از نظر حقوق و مزایا دارند وارد بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس شوند. در قسمت زیر وظایف مهندسان مکانیک در سوئیس را برای شما قرار داده ایم:

 • ارزابی نمودن نیاز های یک پروژ
 • اندازه گیری و بررسی نوع عملکرد اجزای مکانیکی موتور ها و دستگاه ها
 • اطمینان از کاریایی تجهیزات
 • تعمیر و نگهداری تجهیزات برای اطمینان از ایمنی وسایل
 • طراحی و مدل سازی به وسیله سیستم های کامپیوتری
 • ارائه مشاوره به مشتریان

میزان درآمد مهندس مکانیک در سوئیس:

بعد از این که مهندسین مکانیک از شرح وظایف خود در بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس اطلاع پیدا کردند می توانند به بررسی میزان در آمد در آین شغل بپردازند. بررسی میزان حقوق کار در سوئیس یکی از موارد بسیار مهم برای  انتخاب این کشور به عنوان کشور مقصد می باشد. با توجه به هزینه زندگی در سوئیس و سطح بسیار بالای زندگی در این کشور، مهندسین مکانیک باید میزان حقوق کار در سوئیس برای شغل مهندسی مکانیک را مورد بررسی قرار دهند تا متوجه شوند که با توجه به هزینه زندگی در سوئیس آیا میزان درآمد در شغل مهندسی مکانیک کفاف هزینه زندگی در سوئیس را می دهد یا نه؟ در این قسمت قصد داریم تا میزان حقوق مهندسین مکانیک در سوئیس را برای شما قرار دهیم.

نیرو های کار ماهر و متخصص در رشته مهندسی مکانیک که در کشور سوئیس مشغول به کار می باشند جهت هر سال کار در این شغل به صورت میانگین حقوقی معادل با 122000 فرانک درآمد کسب می نمایند. البته این میزان حقوق به صورت میانگین می باشد و مهندسین مکانیک در پایین ترین حالت حقوق برای هر سال کار در بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس حقوقی معادل با 56200 فرانک درآمد دارند و این درآمد در بالاترین حالت برای مهندسین مکانیک 194000 فرانک برای هر سال کار می باشد. میزان حقوق مهندسین مکانیک در سوئیس به عوامل مختلفی بستگی دارد، تجربه کاری، تحصیلات مهندسین مکانیک، کانتون و شهر محل کار از عمده ترین مسائل در تعیین حقوق مهندسین مکانیک می باشد. در قسمت زیر جدولی از حقوق مهندس مکانیک در سوئیس را قرا داده ایم:

شهر میزان درآمد
بازل فرانک 133،000 
برن فرانک 125،000 
بیل فرانک 108،000 
ژنو فرانک 126،000
لوزان فرانک 125،000 
لوگانو فرانک 113000 
لوزرن فرانک 121،000 
سنت گالن فرانک 121،000 
وینترتور فرانک 117،000 
زوریخ فرانک 131،000 

در کشور سوئیس یکی از علل افزایش حقوق مهندسین مکانیک میزان تجربه می باشد، نمودار افزایش حقوق مهندسین مکانیک در سوئیس را برای شما قرار داده ایم:

اخذ ویزای کار سوئیس برای مهندسین مکانیک:

پس از بررسی عوامل مختلف و تصمیم مهندسین مکانیک برای مهاجرت و ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس، افرادی که واجد شرایط مهاجرت مهاجرت باشند باید جهت اخذ ویزای کاری سوئیس اقدام نمایند. گفته شد که مهندسین مکانیک متقاضی برای مهاجرت کاری به سوئیس باید در این کشور از طرف یک شرکت معتبر در سوئیس و یا یک کارفرما در سوئیس به کار دعوت شوند. مقاله بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس و دیگر مقالات در سایت های موسسه حقوقی ملک پور را تیم آی تی و تیم مشاورین نگارش کرده اند و هر نوع استفاده از این مقالات بر خلاف مقررات می باشد و از نظر شرعی حرام است. به صورت کلی متقاضیان مهاجرت کاری به سوئیس برای مهاجرت به این کشور و ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس باید ویزا و مجوز ورود به کشور سوئیس را اخذ نمایند. قابل ذکر است که شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به سوئیس نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت اما شهروندان کشور های خارج از اتحادیه، برای مهاجرت کاری باید ویزای این کشور را دریافت نمایند. ویزای کاری سوئیس به ویزای تایپ D معروف است. هنگامی که برای اخذ ویزای سوئیس اقدام می کنید باید از سفارت سوئیس در کشور خود وقت بگیرید و درخواست خود را شخصاً به سفارت ارائه کنید.

 • تکمیل و امضا 3 فرم درخواست ویزا برای اقامت طولانی مدت به دو زبان آلمانی، فرانسوی
 • گذرنامه و سند مسافرتی معتبر با حداقل 2 صفحه خالی و حداقل 3 ماه دارای اعتبار باشد.
 • 4 قطعه عکس
 • قرار داد شغلی ارسال شده از سمت کارفرما در سوئیس
 • اثبات فعالیت حرفه ای شخص متقاضی
 • ارائه اصل و کپی مدارک تحصیلی
 • جزئیات مربوط به تحصیلات( ریز نمرات تحصیلی)
 • ارائه CV شخص متقاضی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه نامه تمکن مالی و گردش حساب

اخذ اقامت سوئیس از طریق کار مهندس مکانیک:

پس از بررسی زوایا و جوانب مختلف برای ورود به بازار کار و انتخاب سوئیس به عنوان مقصد مهاجرت کاری، متقاضیانی که موفق به دریافت دعوت نامه کاری می شوند و جهت دریافت ویزای کاری اقدام می نمایند پس از اخذ ویزای کاری سوئیس و ورود به این کشور در ابتدا یک اقامت موقت 2ساله دریافت می نمایند. در صورتی که مهندسین مکانیک در سوئیس بتوانند به مدت 10 سال در این کشور با رعایت شرایط و قوانین و پرداخت مالیات  به کار و زندگی مشغول شوند و در این مدت جرم و جنایت مرتکب نشوند می توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند. پس از دریافت اقامت دائم سوئیس متقاضیان در صورتی که بتوانند به یکی از زبان های رسمی سوئیس مسلط شوند و با فرهنگ و جامعه سوئیس ادغام شده باشند می توانند جهت دریافت تابعیت این کشور اقدام کنند.

نحوه کاریابی برای مهندس مکانیک در سوئیس:

گفته شد که متقاضیان جهت مهاجرت و ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس باید از سمت کارفرما در این کشور دعوت نامه دریافت نمایند و با در دست داشتن دعوت نامه کاری و دیگر مدارک به سفارت این کشور مراجعه نمایند. این سوال ممکن است در ذهن متقاضیان مهاجرت کاری به سوئیس وجود آید که چگونه می توانیم در کشور سوئیس به جست و جوی کار بپردازیم و از سمت کارفرما دعوت نامه دریافت کنیم؟ روش های متعددی برای کاریابی در سوئیس وجود دارد که می تواند به تحصیل و سرمایه گذاری در سوئیس اشاره نمود که با اخذ ویزا های تحصیلی و سرمایه گذاری این امکان به وجود می آید که پس از مهاجرت به جست و جوی کار پرداخته و پس از دریافت پیشنهاد کاری اقامت خود را به اقامت کاری سوئیس تغییر دهند. همچنین با کاریابی در موسسات و سایت های کاریابی در سوئیس می توان به جست و جوی کار در این کشور پرداخت و پس از نام نویسی و ثبت نام در سایت های کاریابی، این امکان وجود دارد تا رزومه کاری خود را برای کارفرمایان ارسال نمایید تا آن ها با بررسی و ارزیابی در صورت تمایل برای متقاضی دعوت نامه کاری ارسال نمایند. در ادامه لیستی از سایت های کاریابی در سوئیس را برای شما قرار داده ایم:

سایت های کاریابی در سوئیس
Experteer
job.ch
Job Winner
Wiley Job Network
The Local
Totaljobs
Indeed
Google for Jobs
Monster

پادکست توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار در اروپا برای برای مهندسین مکانیک

بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس و سخن پایانی

بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس، بررسی حقوق کار در سوئیس برای مهندسین مکانیک و مقایسه با هزینه زندگی در سوئیس، بررسی شرح وظایف مهندسین مکانیک در سوئیس، شرایط اخذ ویزای کاری این کشور از عمده مسائلی بود که در مقاله بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس مورد بررسی قرار دادیم، سوئیس امن ترین کشور جهان و یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان و اروپا می باشد. سطح بالای زندگی و میزان حقوق بالا در مشاغل باعث شده تا نیرو های کاری ماهر که شغل آن ها در لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس می باشند تمایل به مهاجرت به این کشور داشته باشند و شانس خود را برای کاریابی در سوئیس امتحان نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب و حرفه ای در زمینه مهاجرت، خدمات مهاجرتی بی نظیر به شما ارائه می دهد و در راه مهاجرت به شما عزیزان یاری می رساند. با برقراری تماس با موسسه این امکان برای شما فراهم است تا با صحبت با مشاورین به صورت رایگان از به روزترین اطلاعات در زمینه بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس و اطلاعات مهاجرتی دیگر بهرمند گردید و در صورت نیاز با بازگو کردن شرایط خود از بهترین روش مهاجرت برای خود اطلاع پیدا کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس

بالاترین مقدار درآمد متوسط مهندسین مکانیک در کدام یک از شهر های سوئیس می باشد؟
بالاترین میزان حقوق متوسط یک مهندس مکانیک در شهر های سوئیس در شهر بازل با حقوق سالیانه 133.000 فرانک می باشد.


✅ آیا امکان اخذ ویزای جستجوی کار سوئیس برای شهروندان ایرانی متقاضی ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئیس وجود دارد؟
خیر. ایرانیان متقاضی برای ورود به بازار کار باید بتوانند از سمت کارفرما در سوئیس با داشتن شرایط دعوت نامه کاری اخذ کنند.


✅ از اصلی ترین نیاز ها برای اخذ ویزای کار سوئیس چیست؟
اصلی ترین نیاز برای اخذ این نوع ویزا داشتن پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای سوئیسی می باشد.


✅متوسط حقوق یک مهندس مکانیک برای کار در سوئیس در هر سال چه مقدار است؟
متوسط حقوق یک مهندس مکانیک در سوئیس برای هر سال کار در این کشور 122.000 فرانک سوئیس می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *