بلوکارت ایتالیا

آنچه در این مقاله می خوانید

 • بلوکارت ایتالیا و شرایط عمومی آن
 • بلوکارت ایتالیا و روش های اخذ آن
 • بلوکارت ایتالیا و مدارک مورد نیاز
 • بلوکارت ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا
 • بلوکارت ایتالیا و مزایای اخذ آن
 • بلوکارت ایتالیا و سخن پایانی
بلوکارت ایتالیا

بلوکارت ایتالیا Blue Card و مقدمه ای بر آن

بلوکارت ایتالیا ، دریافت بلوکارت ایتالیا، مهاجرت به ایتالیا و درآمد در ایتالیا را در این مقاله به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم. مزایای دریافت بلوکارت ایتالیا چیست؟ نحوه اخذ بلوکارت از طریق پیشنهاد کار چگونه است؟ حداقل درآمد در ایتالیا برای دریافت بلوکارت چه میزان است؟ افراد می توانند از چند طریق بلوکارت ایتالیا را دریافت نمایند؟ در ادامه این نوشتار به بررسی این سوالات و نکات در زمینه بلوکارت ایتالیا به طور کامل و مفصل می پردازیم. ایتالیا کشوری توسعه یافته و یکی از کشور های برتر در زمینه اقتصاد در دنیا می باشد. به همین دلیل افراد زیادی هر ساله برای مهاجرت به ایتالیا از روش های گوناگون اقدام می نمایند. بلوکارت یکی از روش های مطمئن برای مهاجرت به این کشور است و افراد می توانند برای دریافت این ویزا از روش های متعددی اقدام کنند. در ادامه به بررسی روش های دریافت بلوکارت می پردازیم. شما همراهان گرامی می توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان در زمینه بلوکارت ایتالیا با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس تلفنی برقرار کنید. همچنین می توانید با بررسی کردن سایر مقالات در وب سایت های این موسسه، جدید ترین روش های دریافت بلوکارت را مطلع شوید. در ضمن، این مقاله توسط تیم کارشناسی موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن حرام و پیگرد قانونی دارد.

بلوکارت ایتالیا و شرایط عمومی آن:

ایتالیا کشوری توسعه یافته و قدرتمند از لحاظ اقتصادی در جنوب قاره اروپا با مساحت 301,340 کیلومتر مربع می باشد. پایتخت کشور ایتالیا شهر رم و وجه رایج در این کشور یورو است. جمعیت ایتالیا بیش از 60.4 میلون نفر است که زبان رسمی در بین این مردم ایتالیایی می باشد. ایتالیا یکی از قدرت های اقتصادی اروپا و جهان می باشد و همچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا است. از این رو یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا، دریافت بلوکارت این کشور است. بلوکارت یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد و این ویزا همانند گرین کارت آمریکا تهیه شده است. با این تفاوت که در این ویزا به افراد اقامت دائم تعلق نمی گیرد. بلوکارت به منظور برطرف کردن نیاز کشور های اتحادیه اروپا به نیروی متخصص ایجاد شده است و از این رو افراد برای دریافت بلوکارت ایتالیا باید شرایط متفاوتی از جمله سابقه کار بیش از 5 سال، درآمد بالای 32 هزار یورو در سال و همچنین مدرک تحصیلی بالاتر از لیسانس داشته باشند. افراد در زمینه های مهندسی، مانند مهندسی کامپیوتر، دارای اولویت برای دریافت بلوکارت می باشند. مدت اعتبار بلوکارت ایتالیا 2 سال می باشد و این ویزا می تواند تمدیدپذیر نیز باشد. در ادامه به بررسی روش های اخذ بلوکارت ایتالیا می پردازیم.

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد کشور ایتالیا

بلوکارت ایتالیا و روش های اخذ آن:

همانطور که اشاره کردیم، افراد برای دریافت بلوکارت، باید بیش از 32 هزار یورو در سال درآمد در ایتالیا داشته باشند. دریافت بلوکارت، یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا به حساب می آید. لازمه دریافت بلوکارت دریافت ویزای کاری است و قبل از آن فرد می بایست یک پیشنهاد کار با شرایط حقوقی بالاتر از حداقل حقوق به دست آورد. در این روش افراد باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در کشور ایتالیا دریافت نمایند و با داشتن شرایط اشاره شده، برای دریافت بلوکارت ایتالیا درخواست ارائه نمایند. بدین منظور افراد باید حداقل دارای قرارداد 1 ساله باشند و بیش از 32 هزار یورو در سال دریافت نمایند. کارفرمایان به منظور ارائه پیشنهاد کاری باید در ابتدا موقعیت خود را در ایتالیا به صورت آگهی قرار دهند. در صورت نبود شخص مناسب در این کشور، کارفرما می تواند این زمینه شغلی را به یک فرد خارجی اهدا نماید. این روش دارای مشکلات متعددی همچون سخت بود کاریابی در ایتالیا، سختی در پیدا کردن درآمد در ایتالیا برای دریافت بلوکارت و طولانی بودن مدت دریافت پیشنهاد کاری می باشد.

درآمد در ایتالیا متوسط حقوق در ایتالیا

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص نکات کاریابی در اروپا

فایل صوتی این ویدئو

بلوکارت ایتالیا و مدارک مورد نیاز:

برای دریافت بلوکارت ایتالیا متقاضی باید مدارک مورد نیاز این ویزا را تهیه نماید. این مدارک باید به صورت معتبر و ترجمه شده باشند و هرگونه نقص در آن می تواند باعث رد درخواست این نوع ویزا گردد. مدت اعتبار بلوکارت ایتالیا 2 سال می باشد و پس از پایان این مدت افراد می توانند این ویزا را تمدید نمایند. مدارک لازم جهت درخواست بلوکارت ایتالیا به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی شناسنامه
 • اثبات محل زندگی در ایتالیا
 • اثبات درآمد سالیانه بیش از 32 هزار یورو
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اثبات میزان سابقه کار

بلوکارت ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا:

یکی از مسائل مهم برای متقاضیان بلوکارت ایتالیا و همچنین افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، میزان هزینه در این کشور می باشد. هزینه ها در ایتالیا به نوع زندگی و همچنین تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. متوسط هزینه ها در ایتالیا 1,300 یورو در ماه می باشد و بیشتر این هزینه برای مسائل رفاهی و منزل هزینه می شود. قیمت برخی از اقلام در ایتالیا به شرح زیر می باشد:

اقلام مورد نیاز قیمت به یورو
یک وعده غذا در رستوران برای 2 نفر 52
آب معدنی 1
نوشابه 2.1
500 گرم نان 1.59
12 عدد تخم مرغ 2.80
1 کیلو برنج 1.96
1 کیلو مرغ 8.33
1 کیلو گوشت 14.88
1 کیلو پیاز 1.30
1کیلو گوجه 1.98
بلیط اتوبوس ماهیانه 35
1 لیتر بنزین 1.54
1 ساعت تاکسی 28.41
خودرو تویوتا 23,468.17
هزینه آب و برق و غیره 155.89
اینترنت 28.87
باشگاه های ورزشی 47.41
کرایه آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 606.47
کرایه آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 1,098.03
خرید خانه در داخل شهر ( هر متر مربع) 3,474.93
خرید خانه خارج از شهر ( هر متر مربع) 2,042.49

بلوکارت ایتالیا و مزایا و معایب اخذ آن:

از آنجا که نرخ بیکاری کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است، یافتن کار برای مهاجران در این کشور با حداقل حقوق 32 هزار یورو در سال کاری بسیار مشکل است. به علاوه کارفرمایان برای استخدام نیرو ترجیح می دهند از افراد بومی استفاده کنند. به همین دلیل می توان گفت به دست آوردن پیشنهاد شغلی با حقوق گفته شده از سختی ها و معایب طی کردن این مسیر است. از طرف دیگر از مزایای دریافت بلوکارت ایتالیا می توان به دریافت اجازه کار تمام وقت اشاره نمود. متقاضیان با ویزای کارت آبی ایتالیا باید به مدت یک سال در شرکت مورد نظر کار کنند و پس از پایان این دوره می توانند به سایر کشور های اتحادیه اروپا سفر کنند و در آن ها به کار مشغول شوند. همچنین دارندگان بلوکارت سایر کشور ها می توانند پس از سپری کردن 18 ماه در کشور محل اقامت می توانند در ایتالیا اقامت داشته باشند. مزایای دریافت بلوکارت ایتالیا به شرح زیر می باشد:

 • اجازه کار تمام وقت در ایتالیا
 • درآمد بالا
 • دریافت ویزای همراه برای تمامی اعضای خانواده
 • دریافت خدمات اجتماعی و رفاهی همانند شهروندان ایتالیایی
 • آسانی در خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور
 • آزادی سفر و کار در سایر کشور های اتحادیه اروپا
بلوکارت ایتالیا و سخن پایانی:

بلوکارت ایتالیا ، پیشنهاد کار، دریافت بلوکارت ایتالیا، مهاجرت به ایتالیا و درآمد در ایتالیا را مورد بررسی کامل در نوشتار قرار دادیم. ایتالیا کشوری قدرتمند از لحاظ اقتصادی و توسعه یافته می باشد که هر ساله تعداد زیادی از افراد به این کشور مهاجرت می کنند. دریافت بلوکارت ایتالیا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به ایتالیا می باشد و افراد می توانند از طریق دریافت ویزای کار یا ثبت شرکت این ویزا را دریافت نمایند. همچنین ویزای کارت آبی دارای مزیت های فراوانی از جمله آزادی در سفر به سایر کشور های اتحادیه اروپا، درآمد بالا و همچنین داشتن اجازه کار تمام وقت می باشد. از این رو اقراد برای دریافت این ویزا باید دارای بیشتر از 5 سال سابقه کار، مدرک تحصیلی بالا تر از لیسانس و بیش از 32 هزار یورو در سال درآمد داشته باشند. شما همراهان گرامی می توانید به منظور مطلع شدن از جدید ترین روش های دریافت بلوکارت به بررسی سایر مقالات موسسه حقوقی ملک پور بپردازید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه بلوکارت ایتالیا با مشاورین این موسسه تماس تلفنی برقرار نمایید. شما می توانید سوالات خود را در خصوص بلوکارت ایتالیا در قسمت دیدگاه ها در پایین این صفحه مطرح کنید تا در اولین فرصت کارشناسان ما جواب آن را برای شما ارسال نمایند. با ثبت امتیاز پنج ستاره می توانید رضایت خود را از این نوشتار اعلام نمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بلوکارت ایتالیا

✅مزایای دریافت بلوکارت ایتالیا چیست؟

افراد با داشتن این ویزا می توانند به صورت آزادانه و بدون نیاز به هیچ ویزای دیگری به سایر کشور های اتحادیه اروپا سفر کنند.

✅نحوه اخذ بلوکارت از طریق ویزای کار ایتالیا چگونه است؟

در این روش متقاضی می تواند با دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما و اعتبار قرارداد بیشتر از 1 سال می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

✅حداقل درآمد در ایتالیا برای دریافت بلوکارت چه میزان است؟

برای دریافت بلوکارت ایتالیا افراد باید بیشتر از 32 هزار یورو در سال درآمد داشته باشند.

9 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *