بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ

آنچه در این مقاله میخوانید

 • شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک به نروژ
 • نرخ بیکاری در نروژ
 • عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان کامپیوتر در نروژ
 • میزان درآمد مهندس کامپیوتر در نروژ
 • اخذ ویزای کار نروژ برای مهندس کامپیوتر
 • اخذ اقامت نروژ از طریق کار مهندس کامپیوتر
 • نحوه کاریابی برای مهندس کامپیوتر در نروژ
 • بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ و سخن پایانی
بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ

بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ و مقدمه ای بر آن

بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ، شغل های پردرآمد در نروژ برای مهندسین کامپیوتر، شرایط کار در نروژ، بررسی رشته مهندسی کامپیوتر در لیست مشاغل مورد نیاز نروژ، بررسی چگونگی استخدام در نروژ برای مهندسان کامپیوتر و دیگر عناوین و عوامل مرتبط با مقاله بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ را به روش علمی ارزیابی خواهیم کرد. شما متقاضیان کار در کشور نروژ قطعا به هنگام مهاجرت با سوالاتی مواجه خواهید شد. شرایط ورود به بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ و نحوه استخدام در نروژ برای خارجیان چگونه است؟ شغل های پردرآمد در نروژ در بازار کار مهندس کامپیوتر کدامند؟ آیا  اخذ ویزای جستجوی کار در نروژ امکان پذیر است؟ اگر شما هم با چنین سوالاتی مواجه شده اید، می توانید با ما تا آخر این مقاله همراه شوید. زیرا به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد. کشور نروژ به دلیل اقتصاد بالای خود در زمینه مشاغل، بازار کار مناسبی برای خارجیان و افراد در کشور خود دارد. همچنین شغل های پر درآمد در نروژ وجود دارد که متخصصان و نیرو های ماهر را دعوت به همکاری در زمینه مهندسی، تجارت، فروش و توسعه و غیره می نماید. اگر رابطه با مهاجرت کاری به کشور نروژ و یا دیگر کشورها نیاز به راهنمایی داشتید، می‌ توانید با ارتباط تلفنی با کارشناسان مخبر و کاردان موسسه حقوقی ملک پور از مشاوره رایگان و علمی آنان به صورت رایگان بهره مند شوید. لطفاً در نظر داشته باشید این موسسه با سال ها تجربه کاری شما را به بهترین شکل ممکن و با حداقل هزینه در جهت مهاجرت مشاوره خواهند داد.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس کامپیوتر به نروژ

علاقه مندان کار در کشور نروژ توجه داشته باشند، این کشور در صورت نیاز به نیروی ماهر و متخصص کامپیوتر از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید. لذا در نظر داشته باشید که قبل از هر اقدامی برای مهاجرت کاری به کشور نروژ در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز نروژ را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آیا این کشور نیازمند نیروهای مهندس کامپیوتر می باشد. آیا شما نیز واجد شرایط برای مهاجرت و کار در نروژ می باشید. در مقاله بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ سعی بر آن داریم تا این عوامل را برای شما عزیزان مورد ارزیابی قرار دهیم. مهندسین کامپیوتر که قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارند، باید مدارک تحصیلی معتبر و سابقه کاری مرتبط داشته باشند و همچنین تسلط به زبان نروژی که امری تاثیرگذار به هنگام برقراری ارتباط با کارفرما برای دریافت پیشنهاد کاری و استخدام در نروژ می باشد از دیگر نیاز های کار در نروژ می باشد. در آخر مهم ترین عاملی که وجود دارد، دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرما می باشد، که در صورت عدم دریافت پیشنهاد شغلی (Job offer) شخص نمی تواند هیچ گونه اقدامی در جهت اخذ ویزای کاری این کشور انجام دهد. همراهان همیشگی و مهاجر این مقاله علمی حاصل بررسی و ارزیابی تیم کارشناس موسسه حقوقی ملک پور (ملک پور اتریش) می باشد. لذا توجه داشته باشید هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و شرعاً حرام می باشد و در قبال آن نارضایتی این موسسه وجود دارد.

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار و ویزای کاری

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار و ویزای کاری

نرخ بیکاری در نروژ:

از عواملی که در تصمیم گیری مهندس کامپیوتر برای مهاجرت و کار در نروژ تاثیر می گذارد،  بررسی میزان نرخ بیکاری این کشور می باشد. نرخ بیکاری در کشور نروژ تعریف مجزایی دارد، که این تعریف بیان می‌کند، افراد بیکار در یک ماه گذشته در کشور نروژ که آمادگی کار در دو هفته آینده را دارند به چه میزان می باشد. طبق این نرخ اگر افراد بیکار در این کشور کم باشند، اشخاص خارجی (خارج از اتحادیه اروپا) شانس بالایی برای دریافت شغل در این کشور دارند. به طور کلی میزان نرخ بیکاری در کشور نروژ حدود ۵ درصد در ماه های اخیر می باشد. این میزان از نرخ بیانگر سطح بالای مشاغل برای افراد متقاضی می باشد. نمودار زیر بیان کننده وضعیت بیکاری در کشور نروژ و میزان درصد آن است.

نرخ بیکاری در نروژ

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان کامپیوتر در نروژ:

مهندسین کامپیوتر این امکان را دارند که نسبت به تخصص خود در چندین زمینه مربوط به کامپیوتر فعالیت کنند و این افراد می توانند در زمینه های مختلف مشغول به کار شوند. ولی آنچه حائز اهمیت است میزان تسلط شخص در زمینه های مختلف کامپیوتر است. از این رو می‌ توان گفت مهندسین کامپیوتر می‌ توانند عناوین شغلی و وظایفی را که باید در کشور نروژ انجام دهند، مورد بررسی قرار داده و سپس اقدام به کار نمایند. در جدول زیر برخی از عناوین و وظایف مهندس کامپیوتر در نروژ را شرح داده ایم.

 • عناوین شغلی

  برنامه مهندسی طراحی مدار مجتمع خاص
  تحلیلگر برنامه ریزی ظرفیت
  مهندسی کامپیوتر
  مهندس سخت افزار
  مهندس سیستم های رایانه ای
  مهندسی طراحی سخت افزار
  مهندس شبکه سخت افزار
  زیر ساخت های کامپیوتری و سخت افزار های ارتباطات مخابرات
  شرکت های مهندسی
  موسسات آموزشی و تحقیقاتی

 • وظایف شغلی

  تجزیه و تحلیل نیاز های کاربران برای محصولات جدید
  طراحی سخت افزار رایانه و مخابرات مانند برد مدار و مانیتور
  طراحی و توسعه معماری شبکه سیستم اطلاعات، انجام آزمایش جهت اطمینان از عملکرد جدید
  سرکشی بر فرایند ساخت
  توسعه و طراحی معماری شبکه سیستم های اطلاعاتی
  حفظ برقراری روابط با تامین کنندگان مشتریان
  هماهنگی و هدایت تیم های مهندسی، فنی، تکنسین

میزان درآمد مهندس کامپیوتر در نروژ

امروزه سطح بالای زندگی در کشور نروژ مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. از جمله مهندسین کامپیوتری که قصد مهاجرت و کار در نروژ را دارند، در ابتدا می توانند مسائل گوناگونی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. یک از مهم ترین مسائل میزان درآمد و حقوق مهندسین کامپیوتر پس از استخدام در نروژ می باشد. اشخاص می توانند با در نظر گرفتن میزان درآمد و میزان هزینه‌ های زندگی خود، نروژ را مقصدی مناسب برای مهاجرت در نظر بگیرند. به طور کلی مهندس کامپیوتری که قصد مهاجرت به کشور نروژ داشته باشد، میزان درآمد خود را بر اساس تجربیات و تحصیلات خود مورد بازبینی قرار می‌ دهد. یک مهندس کامپیوتر در کشور نروژ از سطح میزان حقوق بالایی برخوردار است و درآمدی حدود 567.000 کرون نروژ به صورت میانگین برای هر سال کار دریافت می کنند. البته قابل ذکر است که محدوده حقوق در نروژ در پایین ترین سطح برای یک سال کار به عنوان مهندس مکانیک 261.000 کرون نروژ می باشد و در بالاترین سطح کار حقوقی معادل با 902.000 کرون نروژ برای یک سال کار دریافت می کنند. در زیر این نوشتار جدولی از حقوق مهندسان کامپیوتر در شهر های نروژ را قرار داده ایم:

شهر میزان درآمد
اسلو NOK 606.000
استاوانگر NOK 587.000
ترومسو NOK 572.000
تروندهایم NOK 583.000

در این قسمت نموداری از نحوه افزایش حقوق مهندسین کامپیوتر در نروژ را بر اساس تجربه برای شما عزیزان قرار داده ایم:

تاثیرات تجربه بر درآمد مهندسین کامپیوتر در نروژ

اخذ ویزای کار نروژ برای مهندسین کامپیوتر:

مهندسین کامپیوتر که موفق می شوند از سوی کارفرما درخواست کار در نروژ را دریافت کنند و نامه پیشنهاد شغلی برای آن ها ارسال می گردد باید جهت اخذ ویزا به سفارت نروژ اقدام کنند. برای اخذ ویزای کاری نروژ مهندس مکانیک باید واجد شرایط باشد، داشتن تحصیلات و سابقه کار در زمینه مهندسی کامپیوتر و داشتن مدرک زبان نروژی از الزامات اصلی برای استخدام در نروژ و مهاجرت به این کشور می باشد. مهندسین کامپیوتری که این شرایط را دارند در صورت داشتن دعوت نامه می توانند برای اخذ ویزای نروژ اقدام کنند. مهندسان مکانیک که از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می باشند موظف می باشند دعوت نامه شغلی خود را به همراه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری کشور نروژ به سفارت نروژ تحویل بدهد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار نروژ عبارتند از،

 • تکمیل فرم درخواست و امضا کردن آن
 • عکس جدید برای پاسپورت
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه نامه گردش حساب
 • ارائه دعوت نامه دریافتی از سوی کارفرمای معتبر کشور نروژ
 • ارائه مدارک سابقه کار با ترجمه
 • ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات آن به همراه ترجمه

توجه داشته باشید، این مدارک از ضروریات اخذ ویزا می باشد و هرگونه سهل انگاری در آن، شما را از مهاجرت باز میدارد. در ادامه روند اخذ ویزای کاری نروژ برای مهندس کامپیوتر، اخذ تابعیت نروژ را برای مهندس کامپیوتر بررسی می کنیم.

اخذ اقامت نروژ از طریق کار مهندس کامپیوتر:

در این قسمت از مقاله علمی بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ، به بررسی اخذ اقامت این کشور برای مهندس کامپیوتر می پردازیم. در ادامه دریافت پیشنهاد کاری، مهندسین کامپیوتر می تواند دعوت نامه شغلی خود را به همراه مدارک ذکر شده برای اخذ ویزا به کنسولگری نروژ ارائه نمایند و در صورت تایید از سمت افسر سفارت، ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند و در زمینه شغلی مورد نظر مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است اشخاصی که برای کار در کشور نروژ اقدام به دریافت ویزای این کشور نموده اند، در ادامه می‌ توانند با سابقه کاری خود و تمدید مدت اعتبار اقامت موقت خود، اقامت دائم این کشور را پس از ۵ سال کار در نروژ درخواست نمایند. همچنین فرد پس از اخذ دائم خود با گذشت دو سال از تاریخ آن تابعیت و پاسپورت این کشور را با شرایطی که در زیر این مطلب بیان کرده ایم، می تواند دریافت کند.

.

 • دارای توان مالی باشد
 • نداشتن هیچ گونه سوء سابقه کیفری
 • پرداخت به موقع مالیات
 • نمره قبولی در آزمون تابعیت
 • تسلط بر زبان نروژی
 • ادغام شدن در جامعه نروژ

نحوه کاریابی برای مهندس کامپیوتر در نروژ:

یکی از مواردی که برای اخذ ویزا و استخدام در نروژ بسیار حائز اهمیت است، کاریابی در آن کشور و پیدا کردن کار فرمای معتبر در کشور مقصد می باشد. به دلیل امکان‌ پذیر نبودن ویزای جستجوی کار در اکثر کشورها مانند نروژ، سوئد، سوئیس و … یافتن کار فرمای معتبر دشوار می باشد. اما متقاضیان می توانند از طریق سایت های معتبر کاریابی در نروژ به دنبال کار و کارفرمای معتبر در این کشور باشند. از روش های کاریابی مصاحبه و صحبت به صورت مستقیم با مدیران شرکت هایی می باشد، که در پی جذب نیروی ماهر هستند. همچنین ثبت نام کردن در آژانس های کاریابی نیز می تواند کمک شایانی در پیدا کردن مشاغل داشته باشد. دیگر روش هایی هستند که هزینه های زیادی در بر دارند، که شخص در این روش می‌ تواند از طریق ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری به کشور نروژ مهاجرت کرده و سپس اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. به طور کلی کاریابی به روش آنلاین در سایت های معتبر در کشور نروژ و دیگر کشور ها راهی مناسب برای دریافت پیشنهاد شغلی می باشد. در زیر این نوشتار برخی از سایت های معتبر کشور نروژ را نام برده ایم.

سایت های کاریابی در نروژ
hudsonnordic.no
Stepstone noeway
Jobbdrekte
Finn job
iogr.no
ncmas.no
www.dynamicpeople.no
بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژو سخن پایانی

بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ، بررسی شغل های پردرآمد در نروژ، شرایط کار در نروژ و استخدام در نروژ، بررسی شغل مهندس کامپیوتر در لیست مشاغل مورد نیاز نروژ و دیگر عناوین مربوط به بازار کار مهندس مکانیک در نروژ را به روش علمی بررسی کردیم. در مقاله علمی بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ به ما آموخته شد این کشور مانند سایر کشور های اروپایی، به جز دو کشور آلمان و اتریش از ویزای جستجوی کار حمایت نمی‌ کند. لذا اشخاص برای جستجوی کار باید به صورت غیر حضوری و راه های مختلفی که در متن مقاله بیان کرده‌ ایم، اقدام نمایند. همچنین کشور نروژ برای اشخاصی که قصد دارند همسر و فرزندان خود (زیر ۱۸ سال) را به این کشور بیاورند، ویزای همراه ارائه می‌ دهد. متقاضیان گرامی اگر درصدد مهاجرت کاری به کشور نروژ و یا دیگر کشورها می باشید، می توانید با مطالعه دیگر مقالات علمی ما در وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور بر سطح دانش خود بیافزایید. همچنین می توانید با برقراری تماس با مشاوران این موسسه مشاوره رایگان علمی دریافت نمایید. اگر پس از دریافت مشاوره و مطالع دیگر مقالات علمی ما، باز هم دچار سوالات متداول شدید، می توانید در بخش پرسش و پاسخ سوالات خود را مطرح نمایید. کاردانان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما متقاضیان گرامی می باشند. در جهت رضایتمند بودن از عناوین علمی و اطلاعات کافی در مقاله بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ ۵ ستاره ارزشمند به این نوشتار بدهید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بازار کار مهندس کامپیوتر در نروژ

بازار کار نروژ برای ایرانیان چگونه است؟

با توجه به اقتصاد بالای کشور نروژ و نرخ بیکاری در سطح بسیار پایین، در صورت دریافت پیشنهاد کار، امکان ویزای کار نروژ برای مهندسان کامپیوتر ایرانی مناسب می باشد. خصوصا در شرایطی که فرد ایرانی دارای مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاه های اروپا باشد.

آیا ارائه ویزای همراه در کشور نروژ ممکن است؟

بله. فردی که اقامت کشور نروژ را دارا باشد می‌ تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود در این کشور ویزای همراه اخذ نماید.

✅متوسط درآمد مهندس کامپیوتر در نروژ چه مقدار است؟

یک مهندس کامپیوتر در کشور نروژ از سطح میزان حقوق بالایی برخوردار است و درآمدی حدود 567.000 کرون نروژ به صورت میانگین برای هر سال کار دریافت می کنند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *