بازار کار مهندس مکانیک در سوئد

آنچه در این مقاله میخوانید

 • بازار کار مهندس مکانیک در سوئد
 • شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک سوئد
 • عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان مکانیک در سوئد
 • میزان درآمد مهندس مکانیک در سوئد
 • اخذ ویزای کار سوئد برای مهندس مکانیک
 • اخذ اقامت سوئد از طریق کار مهندس مکانیک
 • نحوه کاریابی برای مهندس مکانیک در سوئد
 • بازار کار مهندس مکانیک در سوئد و سخن پایانی
بازار کار مهندس مکانیک در سوئد

بازار کار مهندس مکانیک در سوئد و مقدمه ای بر آن

بازار کار مهندس مکانیک در سوئد، شرایط بازار کار در سوئد برای مهندسان مکانیک، میزان درآمد و حقوق و فرصت های شغلی مهندسین مکانیک در سوئد و شرح وظیفه های مهندسین مکانیک در بازار کار مهندس مکانیک در سوئد از عمده ترین مسائلی است که در این مقاله مورد نقد قرار می دهیم. سوئد از کشور های شمال اروپا و حوزه اسکاندیناوی می باشد. سوئد از مرفه ترین کشور های اروپا و جهان می باشد که از شرایط اقتصادی قوی و پایداری برخوردار می باشد. کشور سوئد مانند دیگر کشور های اروپا به دلیل افزایش میانگین سنی جمعیت به دنبال جذب نیروی کار ماهر از دیگر کشور ها می باشد و این شانس را به متقاضیانی که در رشته های مورد نیاز این کشور تخصص دارند داده می شود تا تحت عنوان یک نیروی کار در این کشور مشغول به کار شوند. موسسه حقوقی ملک پور به متقاضیانی که تمایل دارند تا در کشور های برتر جهان از روش های مختلف مهاجرت نمایند خدمات مهاجرتی ارائه می نماید. برای دریافت اطلاعات در زمینه شرایط بازار کار مهندس مکانیک در سوئد و همچنین دیگر اطلاعات مهاجرت، این امکان وجود دارد تا با برقرار نمودن تماس با موسسه حقوقی ملک پور و صحبت با مشاورین مجموعه این اطلاعات را به صورت رایگان دریافت کنید و به بررسی شرایط مهاجرت خود به کشور های برتر جهان بپردازید.

بازار کار مهندسی مکانیک در سوئد

سوئد از برترین و پیشرفته ترین کشور های اروپا و جهان می باشد که بزرگترین و صنعتی ترین کشور اسکاندیناوی نیز به شمار می رود. به صورت کلی می توان گفت که کشور های حوزه اسکاندیناوی از شرایط مناسبی جهت کار برای متقاضیان خارجی برخوردار هستند، به این دلیل که سوئد و دیگر کشور های اسکاندیناوی از نظر اقتصادی و صنعتی و همچنین نرخ پایین بیکاری، شرایط مناسبی را دارند و همان گونه که گفتیم اکثریت کشور های اروپایی با مشکل افزایش سن جمعیت و بالا رفتن میانگین سنی نیرو های کاری روبرو هستند و به این دلایل از نیرو های کاری ماهر به خوبی استقبال می شود. مسلماً شرایط کاری برای مهندسین مکانیکی که تمایل دارند تا در سوئد مشغول به کار شوند، به دلیل رابطه مستقیم این رشته با صنعت مناسب می باشد و مهندسین مکانیک می توانند در بازار کار مهندس مکانیک در سوئد به کار مشغول شوند. مهندسین مکانیکی که از شهروندان اتحادیه اروپا می باشند می توانند بدون اخذ ویزا به بازار کار مهندس مکانیک در سوئد وارد شوند، اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا جهت ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئد باید برای اخذ ویزای کاری سوئد اقدام نمایند. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور سوئد را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

نرخ بیکاری سوئد

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص شرایط کاریابی در سوئد

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص کاریابی در سوئد

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک در سوئد:

هر نیروی کار ماهر که برای به وجود آوردن شرایط مناسب و آینده بهتر تمایل به مهاجرت دارد، برای تحقق این هدف و ساختن آینده ای بهتر در کشور های برتر جهان، باید قبل از اقدام برای مهاجرت به تحقیق  و بررسی عوامل گوناگون بپردازد تا بتواند با انتخابی دقیق شرایط مساعدی را برای خود به ارمغان آورد. متقاضیان جهت ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئد باید در مرحله اول از شرایط مهاجرت به این کشور مطلع شوند. برای مهاجرت به سوئد متقاضیان باید از طریق ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری اقدام نمایند، به این معنی می بشد که مهندسین مکانیک در صورتی می توانند تحت عنوان یک نیروی ماهر به سوئد مهاجرت کنند و وارد بازار کار در سوئد شوند،که از سمت یک کارفرما در سوئد دعوت نامه کاری دریافت نمایند. البته قابل ذکر است که اخذ ویزا تنها برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا الزامی می باشد و مهندسین مکانیکی که از شهروندان اتحادیه اروپا هستند می توانند بدون اخذ ویزا به کار در سوئد مشغول شوند. باید در نظر داشت که از اصلی ترین شرایط مهاجرت کاری به سوئد داشتن مهارت و مدرک تحصیلی در رشته های مورد نیاز در سوئد می باشد و همچنین متقاضیانی که تمایل دارند تا تحت عنوان مهندس مکانیک وارد سوئد شوند باید با زبان سوئدی در سطح نیاز آشنا باشند.

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان در سوئد:

متقاضیان پس از بررسی نحوه مهاجرت و شرایط مورد نیاز برای ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئد باید به بررسی مسائل دیگری مانند شرح وظایف در بازار کار مهندس مکانیک در سوئد بپردازند. مهندسین بسته به تخصصی که دارند باید از شرایط کار خود و شرح وظایفی که در سوئد برای تخصص آنها وجود دارد مطلع شوند تا بتوانند در زمینه کاری خود به بهترین شکل عمل نمایند. کشور سوئد به واسطه اقتصاد قوی و وجود شرکت های معروف مانند اسکانیا، ولوو، اریکسون، هنکل و .. ثابت کرده کشوری صنعتی می باشد و در این کشور نیاز به مهندسین مکانیک وجود دارد. در این قسمت شرحی از وظایف مهندسین مکانیک را برای شما عزیزان قرار خواهیم داد:

 • طراحی با کمک نرم افزار های طراحی و مدل سازی توسط یارانه
 • تحقیق و بررسی، توسعه و طراحی و برنامه ریزی سیستم های مکانیکی و محصولات موجود در صنعت
 • فعالیت و کار در زمینه ماشین مصرف برق مانند سیستم های حمل و نقل پله برقی و آسانسور و تجهیزاتی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • انجام تحقیقات مربوط به کار
 • ارزیابی، آزمایش و آزمایش و اصلاح مجدد محصول

میزان درآمد مهندس مکانیک در سوئد

پس از تحقیق در خصوص موارد گوناگون و بررسی شرایط کار در بازار مهندس مکانیک در سوئد باید به بررسی مسائل دیگری پرداخت، مسائلی که می تواند در انتخاب شخص متقاضی برای انتخاب کشور تاثیر زیادی بگذارد، یکی از این مسائل میزان حقوق دریافتی مهندسین مکانیک در بازار کار در سوئد می باشد، آیا یک مهندس مکانیک در سوئد می تواند با میزان حقوق دریافتی که دارد زندگی مناسبی داشته باشد؟ آیا شغل مهندسی مکانیک در سوئد جز مشاغل پر درآمد می باشد؟ برای اطلاع از این موضوعات باید به بررسی میزان حقوق دریافتی مهندسین مکانیک در شهر های مختلف سوئد پرداخت. در این قسمت ما برای شما اطلاعاتی در خصوص میزان درآمد مهندسین مکانیک در بازار کار در سوئد را قرار داده ایم:

 • فردی که تحت عنوان یک مهندس مکانیک در سوئد کار می کند معمولاً به صورت میانگین حقوقی معادل با 547000 کرون در سال درآمد کسب می کند، البته باید بدانید که این میزان حقوق بسته شرایط و عوامل مختلفی مانند سطح تجربه مهندس مکانیک، میزان تحصیلات، کار در شهر ها و موسسات مختلف بسیار متغیر است و به همین دلیل ما محدوده حقوق مهندسین مکانیک را در بالاترین و پایین ترین حالت در بازار کار در سوئد برای شما توضیح خواهیم داد، مهندسین مکانیک در کشور سوئد در پایین ترین و حداقل میزان درآمد در بازار کار در سوئد برای هر سال کار حقوقی معادل با 285000 کرون دریافت می نمایند و این میزان در بالاترین حد خود برای هر سال کار 837000 کرون می باشد. هر مهندس مکانیک در سوئد به صورت متوسط 260 کرون در ساعت درآمد دارد. در قسمت زیر میزان حقوق مهندسین مکانیک در شهر های مختلف سوئد را برای شما قرار خواهیم داد:

شهر میزان درآمد
گوتبورگ 536،000 کرون
مالمو 471000 کرون
استکهلم 597،000 کرون

نمودار میزان درآمد مهندسین مکانیک در سوئد بر اساس هر سال تجربه کاری را برای شما قرار داده ایم:

اخذ ویزای کار سوئد برای مهندسین مکانیک:

مهندسین مکانیک پس از تجزیه و تحلیل در خصوص شرایط بازار کار مهندس مکانیک در سوئد و انتخاب این کشور به عنوان مقصد کاری، باید جهت اخذ ویزای کار کشور سوئد اقدام کنند. ناگفته نماند مهندسین مکانیک در صورتی می توانند برای اخذ ویزای کاری اقدام کنند که از سمت یک کارفرما و یا یک شرکت معتبر در سوئد به کار دعوت شده باشند و متقاضی با نامه پیشنهاد شغلی که از سمت کارفرما در سوئد دریافت کرده، همراه با سایر مدارک مورد نیاز به سفارت سوئد مراجعه نماید. مقاله بازار کار مهندس مکانیک در سوئد توسط تیم مشاوره و گروه آی تی موسسه حقوقی ملک پور(ملک پور اتریش) تهیه شده است و هر گونه کپی برداری یا استفاده بدون ذکر نام منبع خلاف مقررات است و همچنین از نظر شرعی حرام می باشد. در این قسمت برای شما عزیزان مدارک مورد نیازی که مهندسین مکانیک برای اخذ ویزای کاری سوئد باید به سفارت تحویل دهند را قرار دادهایم:

 • گذرنامه معتبر با حداقل یک سال اعتبار
 • پرداخت هزینه ویزا
 • تکمیل و امضا فرم درخواست ویزا
 • ارائه نامه پیشنهاد شغلی دارای اعتبار که توسط کارفرما از سوئد ارسال شده باشد
 • عکس گذرنامه
 • ارائه مدرک شناسایی همراه با ترجمه
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه مدارک تحصیلی متقاضی همراه با ریز نمرات درسی

اخذ اقامت سوئد از طریق کار مهندس مکانیک:

توضیحاتی در خصوص شرایط ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئد، میزان در آمد مهندسین مکانیک در سوئد، شرایط و فرصت های شغلی موجود در بازار کار در سوئد و شرایط اخذ ویزای کاری سوئد را مورد بررسی و تحقیق قرار دادیم. سوئد از کشور های سردسیر اروپا می باشد که در حوزه اسکاندیناوی و در همسایگی نروژ و فنلاند واقع شده است. همانگونه که ذکر شد این کشور به دلیل کمبود نیروی کار ماهر و با بالا رفتن میانگین سنی جمعیت سوئد، از نیرو های ماهری که تمایل دارند تا در سوئد وارد بازار کار شوند استقبال می کند. افراد پس از کاریابی در سوئد و اخذ ویزای این کشور می توانند به سوئد مهاجرت نمایند و در شغل مربوطه وارد بازار کار در سوئد شوند. با ورود به بازار کار در سوئد به فرد یک اقامت دو ساله موقت داده می شود و در صورتی که این اقامت تا 5 سال تمدید شود و متقاضی در این مدت در سوئد به کار و زندگی مشغول باشد و مالیات کاری خود را به موقع پرداخت نماید می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند. پس از اخذ اقامت دائم سوئد مهندسین مکانیک می توانند در صورتی که در این کشور به زبان سوئدی مسلط شده باشند و مالیات کاری خود را پرداخت کرده باشند پس از گذشت سال ششم برای دریافت تابعیت سوئد اقدام نمایند.

نحوه کاریابی برای مهندس مکانیک در سوئد:

همان گونه که گفته شد اولین مرحله جهت مهاجرت به سوئد و ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئد پیدا کردن کار در این کشور می باشد. افرادی که موفق می شوند تا از سمت یک کار فرما در سوئد نامه پیشنهاد کاری دریافت نمایند می توانند جهت اخذ ویزای سوئد اقدام کنند. توجه داشته باشید که کارفرمایی که برای متقاضی نامه جاب آفر را ارسال می کند باید واجد شرایط باشد در غیر این صورت نامه پیشنهاد شغلی دارای اعتبار نمی باشد. حال این سوال پیش می آید که باید چگونه به کاریابی در سوئد پرداخت؟ میتوان گفت روش های زیادی برای کاریابی در سوئد وجود دارند که بعضی از آن ها مقرون به صرفه تر از بقیه می باشند و افراد می توانند در ابتدا از این روش ها اقدام نمایند و در صورتی که موفق نشدند می توانند از روش های مهاجرت تحصیلی و یا سرمایه گذاری به سوئد وارد شوند و درآن کشور به کاریابی مشغول شوند و پس از ورود به بازار کار اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. اما روش های که مقرون به صرفه هستند کدام روش ها می باشند؟ باید گفت متقاضیان و افراد دارای تخصص در صورتی که از شرایط خوبی برخوردا باشند می توانند با ثبت نام در سایت ها و موسسات کاریابی سوئد و با ارسال کردن رزومه کاری خود شانس خود را جهت پیدا کردن کارفرما امتحان کنند. در ادامه نام تعدادی از موسسات و سایت های کاریابی در سوئد را برای شما قرار داده ایم:

سایت های کاریابی در سوئد
careerbuilder.se
jobb.blocket.se
jobbland.se
jobbmaskinen.se
jobbsafari.se
metrojobb.se
monster.se
stepstone.se
studentjob.se
آژانس های های کاریابی در سوئد
Academic Work
Adecco (in Swedish)
Incluso
Manpower (in Swedish)
OnePartnerGroup (in Swedish)
Randstad (in Swedish)
TNG (in Swedish)
Undutchables
بازار کار مهندس مکانیک در سوئد و سخن پایانی

بازار کار مهندس مکانیک در سوئد، میزان حقوق و درآمد در بازار کار در سوئد، شرح وظایف مهندس مکانیک در بازار کار در سوئد، بررسی شرایط اخذ اقامت و اخذ ویزا برای متقاضیان جهت ورود به بازار کار مهندس مکانیک در سوئد از اصلی ترین عنوان هایی بود که ما در مقاله بازار کار مهندس مکانیک در سوئد مورد بررسی قرار دادیم. سوئد از برترین کشور های اروپا و جهان و از کشور های مورد علاقه مهاجرین از سراسر جهان می باشد که به دلیل شرایط مناسب کاری خود هر ساله متقاضیان و نیروهای کاری مهار را به خود جذب می نماید. موسسه حقوقی ملک پور به متقاضیانی که تمایل دارند تا در کشور های برتر جهان از روش های مختلف مهاجرت نمایند خدمات مهاجرتی ارائه می نماید. برای دریافت اطلاعات در زمینه شرایط بازار کار مهندس مکانیک در سوئد و همچنین دیگر اطلاعات مهاجرت، این امکان وجود دارد تا با برقرار نمودن تماس با موسسه حقوقی ملک پور و صحبت با مشاورین مجموعه این اطلاعات را به صورت رایگان دریافت کنید و به بررسی شرایط مهاجرت خود به کشور های برتر جهان بپردازید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بازار کار مهندس مکانیک در سوئد

نحوه کاریابی در کشور فرانسه چگونه است؟

کاریابی در کشور فرانسه به صورت غیرحضوری و از طریق موسسات کاریابی به صورت آنلاین می باشد.

میزان حقوق و دستمزد مهندس کامپیوتر در فرانسه به چه میزان می باشد؟

میزان حقوق و دستمزد مهندس کامپیوتر در فرانسه بنابر  تجربیات آن ها و میزان سطح تحصیلات متغیر بوده و به صورت متوسط، مهندس کامپیوتر در فرانسه ۱۶۳ ۴۰ یورو در سال حقوق دریافت می‌ کند.

شرایط کار رشته کامپیوتر در فرانسه کدامند؟

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری به فرانسه مدرک تحصیلی معتبر، داشتن مهارت و تجربه و مسلط بودن به زبان فرانسوی می باشد.

مدارک لازم برای ویزای کاری فرانسه کدامند؟

ارائه پاسپورت معتبر، عکس‌جدید پاسپورتی،  تکمیل فرم درخواست ویزا و … در متن مقاله موارد بیشتری آورده شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *