بازار کار برنامه نویسی در عمان

آنچه در این مقاله میخوانید

 • شرایط عمومی بازار کار برنامه نویسی در عمان
 • بررسی بازار کار برنامه نویسی در عمان
 • شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری برنامه نویس به عمان
 • عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی برنامه نویسی در عمان
 • میزان درآمد برنامه نویس در عمان
 • اخذ ویزای کار عمان برای برنامه نویسان
 • اخذ اقامت عمان از طریق ویزای کاری برای برنامه نویس
 • نحوه کاریابی برای برنامه نویس در عمان
 • بازار کار برنامه نویسی در عمان و سخن پایانی
بازار کار برنامه نویسی در عمان

بازار کار برنامه نویسی در عمان و مقدمه ای بر آن

بازار کار برنامه نویسی در عمان ، حقوق کار در عمان، ویزای کار برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی در عمان را در این نوشتار مورد بررسی علمی قرار خواهیم داد.حقوق کار در عمان در زمینه برنامه نویسی به چه میزانی است؟ ویزای کار برنامه نویسی در عمان چگونه به دست می آید؟ بازار کار برنامه نویسی در عمان چه شرایطی دارد؟ بهترین زبان برنامه نویسی در عمان موجب چه شرایطی می شود؟ در ادامه به بررسی این گونه سوالات و نکات مهم در خصوص بازار کار برنامه نویسی در عمان خواهیم پرداخت. عمان کشوری ثروتمند و در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد. اقتصاد عمان بیشتر بر پایه نفت بوده است و صنعت جایگاه مناسبی در این کشور دارد. به دلیل شرایط مناسب و سرمایه گذاری های خارجی، صنعت فناوری اطلاعات در این کشور پیشرفت مناسبی داشته است. از این رو هر ساله متخصصین زیادی برای کار به این کشور مهاجرت می نمایند. شما همراهان عزیز می توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازار کار برنامه نویسی در عمان با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از جدید ترین روش های مهاجرتی به کشور های مختلف، به بررسی سایر مقالات در وب سایت های رسمی این موسسه بپردازید.

شرایط عمومی بازار کار برنامه نویسی در عمان:

عمان با نام رسمی سلطان نشین عمان کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیره عربستان می باشد. عمان از شرق با خلیج فارس، از شمال به دریای عمان، از جنوب با یمن، از غرب با عربستان سعودی و امارات متحده عربی مرز زمین و با ایران مرز دریایی دارد. مساحت کشور عمان 309,500 کیلومتر مربع است. پایتخت کشور عمان شهر مسقط و واحد پول این کشور ریال عمان نام دارد. جمعیت کشور عمان بیش از 4.8 میلیون نفر و زبان رسمی در این کشور عربی است. همانند سایر کشور های خاورمیانه درآمد اصلی کشور عمان نفت است هر چند نسبت به همسایگان تولید کننده متوسطی است. کشاورزی و ماهیگیری نیز دو منبع مهم درآمد در عمان هستند. به دلیل قدیمی بودن کشور عمان، گردشگری امروزه به یکی دیگر از منابع درآمد این کشور تبدیل گشته است. این کشور در بخش سرمایه گذاری خارجی پیشرفت چشم گیری داشته است. دولت عمان اعلام کرده است که به سرمایه گذاران خارجی مالکیت صد درصد داده می شود و افراد می توانند از وام های کلان با بهره کم در این کشور بهرمند شوند. شرایط اعطای وام به سرمایه گذاران خارجی در کشور عمان هر ساله رو به بهبودی است. در کشور عمان معافیت های گمرکی برای سرمایه گذاران دیده می شود و به طور کلی وارد کردن تجهیزات صنعتی نیز بسیار مهم است. به دلیل وجود شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی، صنعت فناوری اطلاعات در کشور عمان دچار رشد گردیده است. به همین دلیل افراد خارجی به منظور کار در شرایط مناسب به کشور عمان سفر می کنند. در ادامه به بررسی شرایط دریافت ویزای کار برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی در عمان می پردازیم.

پایتخت عمان واحد پول عمان مساحت و جمعیت عمان

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد کشور عمان

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار در عمان

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار در عمان

بررسی بازار کار برنامه نویسی در عمان:

بازار کار برنامه نویسی در عمان دارای شرایط گوناگون و متنوعی است. به دلیل وجود شرکت های برنامه نویسی متنوع در کشور عمان و همچنین شرکت های خارجی، برنامه نویسان زیادی هر ساله برای کار به کشور عمان سفر می کنند. از این رو، برنامه نویسی می تواند یکی از مشاغل مورد نیاز کشور عمان به حساب بیاید. شهر مسقط به عنوان پایتخت عمان و همچنین بهترین شهر برای برنامه نویسان در عمان شناخته می شود. درآمد برنامه نویسان در این شهر در سطح بالایی قرار دارد و شهر مسقط به دلیل فراوانی شغل و همچنین درآمد بالا به عنوان مقصد اصلی برنامه نویسان در عمان محسوب می شود. افراد به منظور کار در زمینه برنامه نویسی باید تخصص مناسب در این زمینه داشته باشند. از این رو، برنامه نویسی یکی از شغل های پر درآمد و پر متقاضی در عمان محسوب می شود و افراد برای کار در این زمینه باید تخصص مرتبط و مناسب داشته باشند. مهاجرت برنامه نویسان و متخصصین به کشور عمان باعث پیشرفت این کشور در زمینه فناوری اطلاعات گشته است.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری برنامه نویس به عمان:

به دلیل جمعیت کم و همچنین تعداد مشاغل بالا در زمینه برنامه نویسی، کاریابی در زمینه برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار به نسبت آسان می باشد. به دلیل وجود شرکت های متنوع در زمینه های مختلف و تلفیق فناوری اطلاعات با دیگر صنایع، برنامه نویسی به عضو جدایی ناپذیر در تولید و صنایع دیگر گشته است. به همین دلیل افراد برای کار در زمینه برنامه نویسی باید شرایط مختلفی داشته باشند. شرط اول برای کار در زمینه برنامه نویسی، داشتن تخصص در زمینه بهترین زبان برنامه نویسی در عمان می باشد. افراد با داشتن تخصص در زمینه بهترین زبان برنامه نویسی در عمان می توانند شغل مورد نظر با درآمد بالا دریافت نمایند. بهترین زبان برنامه نویسی در عمان زبان جاوا می باشد. این زبان به دلیل داشتن پایداری مناسب و گستردگی در کاربرد، بیشترین درخواست را در کشور عمان دارا است. شرط بعدی برای کار در زمینه برنامه نویسی در عمان، تسلط بر زبان انگلیسی می باشد. از آن جایی که شرکت های بین المللی در کشور عمان در حال افزایش هستند و همچنین داشتن دانش در زبان انگلیسی برای برنامه نویسی الزامی است، از این رو داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی از شرایط کار در این زمینه می باشد. شرط های متنوعی برای کار دز عمان وجود دارد اما یکی از اصلی ترین موارد برای این امر، داشتن سابقه کار در این زمینه کاری مرتبط می باشد. سابقه کار افراد باید بیشتر از 1 سال باشد. البته در بعضی موارد افراد می توانند بدون داشتن سابقه کار در بعضی تخصص ها مشغول به کار شوند. چند نمونه از زبان های برنامه نویسی محبوب در کشور عمان به شرح زیر می باشد:

بهترین زبان های برنامه نویسی در عمان
PHP Java SCript
Python ++C
#C HTML / CSS

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی برنامه نویسی در عمان:

به دلیل وجود شرکت های مختلف و مشاغل متنوع در عمان، وظایف متعددی برای برنامه نویسان در این کشور شرح داده شده است. بازار کار برنامه نویسی در عمان گسترده می باشد و تقاضا برای برنامه نویس در این کشور بالا است. به همین جهت افراد باید در زمینه ریاضیات و فیزیک و همچنین در بعضی موارد در طراحی گرافیک تخصص داشته باشند. چند نمونه از وظایف برنامه نویسان در عمان به شرح زیر می باشد:

 • مجاز کردن برنامه بر اساس دستورالعمل ها
 • توسعه، بار گزاری و اجرای کد های برنامه
 • نوشتن و رفع اشکال کد ها
 • بر طرف کردن خطا های کامپیوتری
 • بر طرف کردن خطا های کامپیوتری

گستردگی بازار کار برنامه نویسی در عمان به دلیل وجود شرکت های مختلف موجب شده است که شغل های متنوعی در زمینه برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر در این کشور ایجاد شود. به همین منظور، چند نمونه از عناوین شغلی در زمینه برنامه نویسی در عمان به شرح زیر می باشد:

مشاغل موجود در زمینه برنامه نویسی در عمان
توسعه برنامه های واقعیت مجازی توسعه دهنده برنامه ای موبایل
توسعه دهنده هوش مصنوعی توسعه دهنده وب
برنامه نویس وب طراح UI-UX
مدیریت پایگاه داده طراح وب
توسعه دهنده بازی های کامپیوتری مهندس نرم افزار

میزان درآمد برنامه نویس در عمان:

از با اهمیت ترین موارد برای مهاجران و برنامه نویسان، حقوق کار در عمان در زمینه برنامه نویسی می باشد. افراد با بررسی حقوق کار در عمان و همچنین میزان هزینه ها در این کشور، می توانند سطح رفاه برنامه نویسان در این کشور را متوجه شوند. حقوق کار در عمان برای برنامه نویسان به عوامل متعددی بستگی دارد. جنسیت، نوع کار، میزان تخصص، نوع زبان برنامه نویسی، میزان تحصیلات و سابقه کار تاثیر فراوانی در حقوق برنامه نویسان در عمان دارد. کم ترین حقوق کار در عمان برای برنامه نویسان ماهیانه 1320 ریال است. از طرف دیگر بیشترین میزان درآمد برنامه نویسان 2240 ریال در ماه می باشد. متوسط حقوق کار در عمان برای برنامه نویسی 1620 ریال به صورت ماهیانه می باشد که در حدود نیمی از برنامه نویسان در این کشور کم تر از این میزان درآمد دارند. میزان سابقه کار تاثیر فراوانی بر سطح حقوق کار در عمان برای برنامه نویسان دارد. نمودار زیر نشان دهنده تاثیر سابقه کار بر درآمد برنامه نویسان در کشور عمان است:

حقوق کار در عمان ویزای کار برنامه نویسی در عمان

اخذ ویزای کار عمان برای برنامه نویسان:

برنامه نویسان به منظور دریافت اجازه کار در کشور عمان باید ویزای کار برنامه نویسی را به دست آورند. بدین منظور برای دریافت ویزای کار برنامه نویسی افراد باید پیشنهاد کاری از سوی یکی از کارفرمایان این کشور دریافت نمایند. برای کار در عمان، کارفرما باید درخواست اجازه اقامت و ویزای کار برنامه نویسی برای کارمند خود را ارائه کند. بدین منظور کارفرما باید اجازه استخدام کارمند خارجی را از سوی وزارت نیروی انسانی کشور عمان دریافت کند و پس از آن می تواند به عنوان حامی متقاضی، فرم استخدام را برای ریاست اداره کار ارسال کند. همچنین کارفرما باید ویزای کار برنامه نویسی برای کارمند خود را به اداره پلیس کشور عمان ارجاع دهد. پس از ورود فرد متقاضی، کارفرما به عنوان حامی باید برای انجام مراحل انگشت نگاری، متقاضی را به اداره پلیس همراهی کند. متقاضی ویزای کار برنامه نویسی باید شرایطی همچون داشتن سن بین 21 تا 60 سال داشته باشد و برای برخی از اتباع، نیاز به گواهی پزشکی است. مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای کار عمان به شرح زیر است:

 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دعوت نامه کاری که توسط اداره کار عمان تایید شده باشد.
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی عدم سو سابقه
 • گواهی پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت

اخذ اقامت عمان از طریق ویزای کاری برای برنامه نویس:

کشور عمان جزو معدود کشور هایی است که دریافت تابعیت در آن سخت یا غیر قابل دریافت می باشد. افراد می توانند با داشتن ویزای کاری، اقامت کشور عمان را دریافت نمایند که در این صورت، کارفرما باید به عنوان حامی این درخواست را ارسال نماید. افراد با داشتن ویزای کار می توانند پس از سپری کرد 15 سال در کشور عمان اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. دارندگان ویزای کار برنامه نویسی یا افرادی که با تبعه کشور عمان ازدواج کرده اند باید به مدت 15 سال در این کشور اقامت بی وقفه داشته باشند. افرادی که از طریق سرمایه گذاری به کشور عمان مهاجرت می کنند نمی توانند اقامت دائم یا تابعیت این کشور را دریافت نمایند. از شرایط لازم برای دریافت تابعیت کشور عمان می توان به تسلط بر زبان عربی، نداشتن سو سابقه کیفری در مدت اقامت، رعایت اصول شهروندی و دانش در زمینه فرهنگ و تاریخ این کشور اشاره نمود. افراد با داشتن پاسپورت کشور عمان می توانند به 63 کشور دنیا بدون داشتن ویزای دیگری سفر کنند. از این رو متخصصین در زمینه برنامه نویسی می توانند برای مهاجرت به بررسی کشور های نظیر آلمان و اتریش و همچنین کانادا بپردازند.

نحوه کاریابی برای برنامه نویس در عمان:

همانطور که گفتیم، برای دریافت ویزای کار برنامه نویسی در عمان، افراد باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در این کشور را دریافت نمایند. از این رو برای کار، کاریابی دارای اهمیت بالایی می باشد. افراد می توانند به کمک موسسات و وب سایت های کاریابی برای خود پیشنهاد کاری دریافت کنند. موسسات کاریابی با ارسال رزومه فرد متقاضی به کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی کار خارجی دارند، وقت مصاحبه کاری دریافت کرده و می توانند پیشنهاد کار دریافت نمایند. موسسات کاریابی در قبال کاری که انجام می دهند وجه مناسبی را دریافت می کنند. وب سایت های کاریابی به دو صورت می باشند. در نوع اول، افراد پس از ایجاد حساب کاربری و پرداخت وجه مناسب رزومه خود را بار گزاری می کنند. در نوع دوم، کارفرمایان موقعیت شغلی خود را به صورت آگهی در وب سایت ها قرار داده و متقاضیان می توانند به صورت مستقیم با کارفرما ارتباط برقرار کنند. افراد پس از مصاحبه کاری و دریافت پیشنهاد، می توانند برای دریافت ویزای کار برنامه نویسی اقدام نمایند. چند نمونه از موسسات و وب سایت های کاریابی در عمان به شرح زیر می باشد:

موسسات کاریابی در عمان وب سایت های کاریابی در عمان
BAYT Indeed
Budget Talent Naukrigulf
MENA HR Solutions LLC Monster
Oxygen Oman Wisdom Job Gulf
Work Circle Oman Gulf Talent
بازار کار برنامه نویسی در عمان و سخن پایانی:

بازار کار برنامه نویسی در عمان ، حقوق کار در عمان، ویزای کار برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی در عمان را مورد بررسی قرار دادیم. عمان کشوری پادشاهی و ثروتمند است. اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه نفت می باشد اما در حال حاضر با ایجاد شرایط مناسب، راه را برای صنایع دیگر و سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. از این رو صنعت فناوری اطلاعات در این کشور پیشرفت مناسبی داشته است و برنامه نویسان زیادی برای کار به این کشور سفر می کنند. اما متخصصین خارجی و برنامه نویسان از طریق ویزای کار برنامه نویسی نمی توانند تابعیت کشور عمان را دریافت کنند و به همین دلیل پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور برای واجدین شرایط، به بررسی شرایط بازار کار برنامه نویسی در کشور های سطح اول دنیا مانند کانادا، آلمان و اتریش می باشد. این کشور ها به دلیل داشتن تقاضای بالا در زمینه مهندسی کامپیوتر، دارای شرایط مناسبی رای متخصصین و برنامه نویسان می باشد. شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازار کار برنامه نویسی در عمان با مشاورین خبره این موسسه تماس حاصل نمایید. همچنین برای اطلاع از جدید ترین روش های مهاجرتی، به سایر مقالات در وب سایت های معتبر این موسسه مراجعه نمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه بازار کار برنامه نویسی در عمان با مطرح کردن آن در بخش پرسش و پاسخ، جواب سوال خود را در کم ترین زمان ممکن از کارشناسان ما دریافت نمایید. با ثبت امتیاز پنج ستاره، کارشناسان ما را در نوشتن بیشتر مقالات ترغیب کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بازار کار برنامه نویسی در عمان

✅ حقوق کار در عمان در زمینه برنامه نویسی به چه میزانی است؟

محدوده درآمد برنامه نویسان ماهیانه 1320 تا 2240 ریال است.

✅ ویزای کار برنامه نویسی در عمان چگونه به دست می آید؟

در اولین قدم برای دریافت ویزای کار برنامه نویسی دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما می باشد.

✅ چه عاملی سبب رونق بازار کار برنامه نویسی در عمان شده است؟

وجود شرکت های بزرگ خارجی باعث رونق بازار کار برنامه نویسی در عمان شده است.

✅ بهترین زبان برنامه نویسی در عمان چیست و تخصص در آن موجب چه شرایطی می شود؟

زبان جاوا متخصصین باتوجه به کاربرد گسترده تر در شرکت های برنامه نویسی بهترین زبان برنامه نویسی در عمان است و افراد با داشتن تخصص در این زمینه می توانند شغل مناسب با درآمد بالا داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *