بازار کار برنامه نویسی در سوئیس

آنچه در این مقاله میخوانید

 • شرایط عمومی بازار کار برنامه نویسی در سوئیس
 • بررسی بازار کار برنامه نویسی در سوئیس
 • شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری برنامه نویس به سوئیس
 • عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی برنامه نویسان در سوئیس
 • میزان درآمد برنامه نویس در سوئیس
 • اخذ ویزای کار سوئیس برای برنامه نویسان
 • اخذ اقامت سوئیس از طریق ویزای کاری برای برنامه نویس
 • نحوه کاریابی برای برنامه نویس
 • بازار کار برنامه نویسی در سوئیس و سخن پایانی
بازار کار برنامه نویسی در سوئیس ویزای کار برنامه نویسی سوئیس

بازار کار برنامه نویسی در سوئیس و مقدمه ای بر آن

بازار کار برنامه نویسی در سوئیس ، ویزای کار برنامه نویسی، درآمد برنامه نویسی در سوئیس و بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس را در این نوشتار مورد بررسی علمی قرار می دهیم. درآمد برنامه نویسی در سوئیس در چه میزانی قرار دارد؟ ویزای کار برنامه نویسی در سوئیس چگونه به دست می آید؟ بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ برنامه نویسی در سوئیس چه شرایطی دارد؟ در ادامه به بررسی این سوالات و نکات مهم در زمینه بازار کار برنامه نویسی در سوئیس خواهیم پرداخت. سوئیس کشوری در اروپای غربی با اقتصادی ثروتمند و توسعه یافته است. صنعت در این کشور جایگاه به خصوصی دارد و سطح رفاه در این کشور دز سطح بالایی قرار دارد. درآمد برنامه نویسی در کشور سوئیس در سالیان گذشته افزایش یافته است و به همین دلیل برنامه نویسان زیادی هر ساله برای کار به کشور سوئیس مهاجرت می کنند. شما همراهان گرامی می توانید برای اطلاع از جدید ترین روش های مهاجرتی به وب سایت های معتبر موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) مراجعه نمایید. در صورت تمایل می توانید با برقراری تماس با مشاورین این موسسه در زمینه بازار کار برنامه نویسی در سوئیس مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرایط عمومی بازار کار برنامه نویسی در سوئیس:

سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس کشوری در اروپای غربی است که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. مساحت کشور سوئیس 41,285 کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر برن می باشد. جمعیت کشور سوئیس بیش از 8.5 میلیون نفر و زبان های رسمی در این کشور، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش است. وجه رایج در کشور سوئیس فرانک است و از قطب های اقتصادی این کشور می توان به دو شهر زوریخ و ژنو اشاره نمود. سوئیس یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا و درآمد سرانه آن بیش از 80 هزار دلار برای هر نفر است. بانکداری در سوئیس یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی این کشور تلقی می شود و شرکت های بیمه سهم زیادی از اقتصاد سوئیس دارند. از دیگر بخش های مهم اقتصادی در سوئیس می توان به صنعت گردشگری در شهر های زوریخ و ژنو اشاره کرد. صنعت ماشین آلات یکی از بزرگ ترین بخش ها در سوئیس است. به طوری که 45 درصد از صادرات و 44 درصد از کل کارگران در این کشور، به این بخش اختصاص دارند. سوئیس در حدود 50 درصد از مجموع ساعت های دنیا را می سازد. صنعت فناوری اطلاعات و همچنین مهندسی کامپیوتر در کشور سوئیس پیشرفت چشم گیری داشته است. به دلیل توسعه در این کشور، درآمد برنامه نویسان در سال گذشته دچار رشد گردیده است. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از افراد متخصص در زمینه برنامه نویسی و فناوری اطلاعات برای کار و زندگی به کشور سوئیس مهاجرت می کنند. در ادامه به بررسی برنامه نویسی در سوئیس و بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس می پردازیم.

حقوق و درآمد پرستاران در سوئیس

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص کاریابی در خارج از کشور

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص کاریابی در خارج از کشور

بررسی بازار کار برنامه نویسی در سوئیس:

به دلیل پیشرفت تکنولوژی در کشور سوئیس، هر ساله تعداد زیادی نیروی کار متخصص برای کار در زمینه برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر به سوئیس مهاجرت می کنند. برنامه نویسی در سوئیس یکی از بهترین مشاغل و مورد درخواست ترین شغل ها در کشور سوئیس می باشد. مهاجرین خارجی به دلیل پیشرفت در این زمینه باعث رونق روز افزون برنامه نویسی در این کشور شده اند. در اکثر شهر های کشور سوئیس مشاغلی در زمینه فناوری اطلاعات مورد نیاز است. در شهر ژنو و زوریخ به دلیل وجود صنعت گردشگری، برنامه نویسان با طراحی برنامه های کاربردی، کار را برای گردشگران و صاحب های مشاغل دیگر آسان ساخته اند. به همین دلیل برنامه نویسی در سوئیس جایگاه بخصوصی در بین متخصصین و مهندسی کامپیوتر دارد. افراد برای کار به عنوان برنامه نویس در سوئیس باید حداقل 2 سال سابقه کار در این زمینه داشته باشند. برنامه نویسی می تواند یکی از شغل های پر درآمد در کشور سوئیس باشد و به همین دلیل افراد باید با داشتن سابقه کار و میزان تخصص لازم، کار مورد نظر خود را در کشور سوئیس پیدا کنند.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری برنامه نویس به سوئیس:

به دلیل جمعیت نسبتا زیاد و مساحت کم کشور سوئیس، کاریابی در زمینه مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی نسبتا سخت می باشد. به همین دلیل افراد برای داشتن شانس بالا در پیدا کردن کار در کشور در زمینه برنامه نویسی و فناوری اطلاعات باید شرط های مناسبی داشته باشند. در مرحله اول، برنامه نویس برای کار در کشور سوئیس باید حداقل 2 سال سابقه کار داشته باشد. برنامه نویسان با سابقه کار کم تر نیز می توانند در سوئیس کار پیدا نمایند اما بهترین شرط برای کاریابی داشتن سابقه کار مورد نیاز است. در قدم بعدی، سوئیس دارای چهار زبان رسمی است. بیشتر شرکت های موجود  در این کشور نیروی کار خارجی را در صورتی استخدام می کنند که در کنار داشتن مدرک زبان انگلیسی و تسلط کامل بر این زبان، بتواند به یکی از زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا رومانش صحبت کنند. اگر چه در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی یا تسلط بر این زبان افراد می توانند در سوئیس کار پیدا کنند اما داشتن دانش در یکی از زبان های رسمی در این کشور می تواند کاریابی را برای متقاضی آسان تر کند. شرط بعدی برای برنامه نویسی در سوئیس دانستن بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس است. بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس طبق مطالعات زبان PHP به عنوان محبوب ترین زبان و برنامه نویسی ios به عنوان پر درآمد ترین زبان است. چند نمونه از زبان های برنامه نویسی محبوب در سوئیس به شرح زیر است:

زبان های برنامه نویسی محبوب در سوئیس
PHP Java
Ruby ++C
Node.js Python
Erlang Go

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی برنامه نویس در سوئیس:

به دلیل گستردگی برنامه نویسی و توسعه صنعت مهندسی فناوری اطلاعات در کشور سوئیس مشاغل مرتبط با این صنعت به نیروی کار متخصص نیاز دارند. از طرف دیگر زبان های برنامه نویسی زیادی در کشور سوئیس مورد استفاده قرار می گیرد که برای کار در این زمینه ها، افراد باید دارای تخصص مرتبط باشند. به دلیل وجود شرکت های متعدد در زمینه برنامه نویسی، وظایف متعددی برای برنامه نویسان تعریف شده است که در زیر چند نمونه از وظایف برنامه نویسان را مشاهده می نمایید:

 • نوشتن کد و آزمایش برنامه برای نرم افزار
 • توسعه برنامه های کامپیوتری
 • اجرا و آزمایش محیط های تولید برنامه
 • رفع ایراد کد های موجود
 • حل مشکل کاربر و پاسخ به سوالات آن ها

به دلیل گستردگی بازار کار برنامه نویسی در سوئیس و همچنین توسعه فناوری اطلاعات در این کشور کار های زیادی در زمینه برنامه نویسی و مهندسی وجود دارد. چند مورد از مشاغل در زمینه برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر در کشور سوئیس به شرح زیر است:

مشاغل موجود در زمینه برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر
توسعه دهنده وب برنامه نویس full stack
برنامه نویس وب توسعه دهنده نرم افزار
برنامه نویس نرم افزار مهندس نرم افزار
برنامه نویس سیستم توسعه دهنده بازی های کامپیوتری
برنامه نویس کامپیوتر برنامه نویس سیستم عامل

میزان درآمد برنامه نویس در سوئیس:

یکی از مواردی که برای برنامه نویسان برای مهاجرت دارای اهمیت است، میزان درآمد برنامه نویسی در سوئیس می باشد. با بررسی درآمد برنامه نویسی در سوئیس و همچنین میزان هزینه های زندگی در کشور سوئیس می توان به رفاه در این کشور پی برد. درآمد در کشور سوئیس به شرایط متعددی بستگی دارد. از شرایط درآمد برنامه نویسی در سوئیس می توان به نوع زبان برنامه نویسی، شهر محل کار، شرکت برنامه نویسی، سابقه کار و میزان تحصیلات اشاره نمود. بیشترین میزان درآمد برنامه نویسی در سوئیس 194 هزار کرون در سال می باشد. از سوی دیگر، کم ترین درآمد برنامه نویسی سالیانه 61 هزار کرون است. متوسط درآمد برنامه نویسان در کشور سوئد 127 هزار کرون در سال است که بیش از نیمی از برنامه نویسان در این کشور کم تر از این میزان درآمد دارند. نوع زبان برنامه نویسی در کشور سوئیس بر میزان درآمد تاثیر فراوانی دارد به طوری که برنامه نویسان ios بیشترین میزان درآمد را در بین تمام برنامه نویسان در کشور سوئیس دریافت می کنند. از این رو با داشتن سابقه کار بیشتر از 2 سال و همچنین داشتن تخصص در این این نوع زبان برنامه نویسی می تواند به دریافت درآمد بالا تر در این زمینه کمک نماید. در زیر چند نمونه از زبان های برنامه نویسی با درآمد ماهیانه آن ها را مشاهده می نمایید:

درآمد برنامه نویسی در سوئیس بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در زمینه کار و ویزای کاری

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در زمینه کار و ویزای کاری

اخذ ویزای کار سوئیس برای برنامه نویسان:

برنامه نویسان برای کار در کشور سوئیس باید باید ویزای کار این کشور را دریافت نمایند. افرادی که تابعیت سایر کشور های اروپایی را دارند برای اقامت بیشتر از 90 روز در کشور سوئیس می توانند به آسانی ویزای کار برنامه نویسی  را دریافت کنند. اما افرادی که در خارج از قاره اروپا زندگی می کنند شرایط سختی را پیش رو دارند. در ابتدا فرد برای کار در کشور سوئیس باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در این کشور دریافت کند. بدان صورت که کارفرما باید در ابتدا تایید نماید که هیچ فرد دارای صلاحیت برای موقعیت شغلی خود در کشور سوئیس پیدا نکرده است. به همین دلیل متقاضی باید دارای تخصص و سابقه کار بالا باشد. همچنین داشتن مدرک زبان و تسلط بر زبان رسمی این کشور و همچنین داشتن مدرک معتبر دانشگاهی برای کار در این کشور الزامی می باشد. پس از تایید مدارک فرد می تواند با کارفرما قرارداد کاری امضا کند و برای درخواست ویزای کار برنامه نویسی اقدام نماید. برنامه نویسان در صورت داشتن خانواده می توانند درخواست ویزای همراه را برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را برای کنسولگری سوئیس ارسال نماید. مدارک لازم جهت درخواست ویزای کار برنامه نویسی به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافری
 • گواهی محل اقامت فرد
 • گواهی تمکین مالی
 • نامه حمایت کارفرما

اخذ اقامت از طریق ویزای کار برای برنامه نویس:

یکی از مزایای دریافت ویزای کار برنامه نویسی دریافت تابعیت در کشور سوئیس می باشد. افراد می توانند پس از سپری کردن مدتی در کشور سوئیس اقامت دائم و تابعیت سوئیس را دریافت نمایند. دریافت تابعیت سوئیس یکی از سخت ترین شرایط را در اروپا دارد. از مزایای داشتن پاسپورت و تابعیت کشور سوئیس می توان به سفر کردن به 155 کشور دنیا بدون داشتن ویزا دیگری اشاره نمود. برنامه نویسان برای دریافت تابعیت کشور سوئیس باید 10 سال اقامت موقت در کشور سوئیس داشته باشند. افرادی که بین 8 تا 18 سال هستند باید 6 سال در این کشور اقامت موقت داشته باشند. همچنین برای دریافت تابعیت کشور سوئیس افراد باید در مدت اقامت خود هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشند و فرد باید کار مناسب در این کشور داشته باشد. داشتن تسلط بر زبان رسمی این کشور و همچنین نشان دادن اینکه فرد با فرهنگ کشور سوئیس ادغام شده است می تواند به دریافت تابعیت این کشور کمک نماید.

نحوه کاریابی برای برنامه نویس:

کاریابی در کشور سوئیس از طریق روش های گوناگون انجام می پذیرد. از آن جایی که برای بدست آوردن اجازه اقامت و کار و ویزای کار در سوئیس به داشتن پیشنهاد کار از سوی کارفرما احتیاج است، کاریابی در سوئیس برای برنامه نویسان از اهمیت بالایی برخوردار است. کاریابی در کشور سوئیس می تواند به صورت حضوری و غیر حضوری انجام شود. افرادی که از طریق ویزای توریستی به این کشور سفر کرده اند برای کار در سوئیس باید این کشور را ترک کنند و سپس با ویزای کار وارد این کشور شوند. وب  سایت های کاریابی و موسسات کاریابی در سوئیس می توانند برای متقاضیان خارجی کار مورد نظر را پیدا کنند. موسسات کاریابی پیش از دریافت رزومه متقاضی و بررسی و ایجاد تغییرات لازم؛ رزومه را برای کارفرمایانی که به دنبال استخدام نیروی خارجی هستند ارسال می نماید. پس از بررسی رزومه توسط متقاضی توسط کارفرما و همچنین مصاحبه کاری فرد می تواند قرارداد کاری دریافت کرده و برای دریافت ویزای کار سوئیس اقدام نماید. برنامه نویسان با کمک وب سایت های کاریابی در سوئیس می توانند کار مورد نیاز خود را پیدا کنند. در بیشتر سایت های کارایابی در سوئیس، موقعیت های شغلی خالی به صورت آگهی قرار دارند و برنامه نویسان متقاضی می توانند با بررسی آگهی ها به صورت مستقیم با کارفرما ارتباط برقرار نمایند و پس از انجام مصاحبه قرارداد کاری دریافت کنند. چند نمونه از وب سایت ها و موسسات کارایابی در سوئیس به شرح زیر است:

وب سایت های کاریابی در  سوئیس موسسات کاریابی در سوئیس
Ecperteer Approach people
Job.ch Stamford consultants AG
Job winner Experis Geneva
Wiley job network Experis Zurich
The local Good-people
Totaljobs Experis basel
Indeed Experis lausanne
بازار کار برنامه نویسان در سوئیس و سخن پایانی:

بازار کار برنامه نویسی در سوئیس ، برنامه نویسی در سوئیس، ویزای کار برنامه نویسی، درآمد برنامه نویسی در سوئیس و بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس را در این نوشتار مورد بررسی قرار دادیم. سوئیس کشوری ثروتمند در غرب اروپا می باشد. شاخص توسعه انسانی و رفاه و همچنین میزان درآمد برنامه نویسی در سوئیس در سطح بالایی قرار دارد. فناوری و تکنولوژی در کشور سوئیس در سطح بالایی می باشد و به همین دلیل هر ساله برنامه نویسان زیادی به سوئیس مهاجرت می نمایند. بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس به دلیل درآمد بالا ios است. شما همراهان گرامی برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص بازار کار برنامه نویسی در سوئیس می توانید با مشاوران خبره موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس حاصل نمایید. همچنین برای اطلاع از جدید ترین روش های مهاجرتی به کشور های سطح اول دنیا می توانید به سایر مقالات در وب سایت های معتبر این موسسه مراجعه نمایید. شما می توانید پرسش های مربوط به بازار کار برنامه نویسی در سوئیس را در انتهای این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان ما جواب آن را در کم ترین زمتن ممکن برای شما ارسال کنند. در صورت داشتن رضایت از این نوشتار با ثبت امتیاز پنج ستاره کارشناسان ما را در نوشتن بیشتر مقالات ترغیب کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بازار کار برنامه نویسی در سوئیس

درآمد برنامه نویسی در سوئیس در چه میزانی قرار دارد؟

متوسط درآمد یک برنامه نویس در سوئیس 127 هزار کرون در سال است.

ویزای کار برنامه نویسی در سوئیس چگونه به دست می آید؟

پیش از هر اقدام، در مرحله اول افراد باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما دریافت نمایند.

بهترین زبان برنامه نویسی در سوئیس چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

افراد با دانستن زبان PHP به عنوان  زبان برنامه نویسی محبوب در این کشور شانس بالایی برای کاریابی با درآمد بالا دارند.

برنامه نویسی در سوئیس چه شرایطی دارد؟

داشتن بیش از 2 سال سابقه کار و همچنین تسلط بر یکی از زبان های رایج در کشور سوئیس از شرایط لازم برای کار در این کشور است.

4 پاسخ
 1. حمیدرضا
  حمیدرضا گفته:

  سلام با مدرک دانشگاه ازاد مهندسی کامپیوتر
  و سن 25 و تسلط به توسعه دهنده وب شانس بالا هست؟

  پاسخ
  • ghasemi
   ghasemi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز
   سن، تحصیلات و تخصص شما مناسب است. سطح زبان انگلیسی یا آلمانی شما نیز بسیار مهم است. برای سوئیس نیاز است که یک پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمایی در این کشور داشته باشید. به دست آوردن این پیشنهاد کاری برای افراد غیر از اتباع اتحادیه اروپا کار دشواری است. کشورهای آلمان و اتریش با داشتن ویزای جستجوی کار فرصت بهتری برای کاریابی در اختیار شما می گذارد.

   پاسخ
  • مائده
   مائده گفته:

   با سلام و خسته نباشید ، ایا میشه بدون مدرک مهندسی کامپیوتر ، در صورت تسلط داشتن به تمامی موارد بالا « سابقه کار ، زبان های برنامه نویسی و زبان مورد قبول کشور سوئیس » مشغول به فعالیت و کار در کشور سوئیس شد؟

   پاسخ
   • ghasemi
    ghasemi گفته:

    سلام و عرض ادب
    طبق قوانین کار کشور سوئیس در صورتی که فرد خارجی از کارفرمایی در کشور سوئیس پیشنهاد کار داشته باشه میتونه برای ویزای کار اقدام کنه اما کارفرما می بایست قبل از اقدام از اداره کار و اداره مهاجرت این کشور تاییدیه دریافت کند. در واقع در صورتی که فردی دارای تخصصی باشه که در کشور سوئیس هیچ فرد بیکاری و متقاضی کاری براش وجود نداشته باشه، کارفرما می تونه از افراد خارجی نیرو تامین کنه. فردی که مدرک تحصیلی نداشته باشه احتمال اینکه موفق به دریافت پیشنهاد کار و دریافت ویزا بشه خیلی پایینه

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *