بازار کار برنامه نویسی در فنلاند

آنچه در این مقاله میخوانید

 • شرایط عمومی بازار کار برنامه نویسی در فنلاند
 • بررسی بازار کار برنامه نویسی در فنلاند
 • شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری برنامه نویس به فنلاند
 • عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی برنامه نویسان در فنلاند
 • میزان درآمد برنامه نویس در فنلاند
 • اخذ ویزای کار فنلاند برای برنامه نویسی
 • اخذ اقامت فنلاند از طریق ویزای کاری برای برنامه نویس
 • نحوه کاریابی برای برنامه نویس در فنلاند
 • بازار کار برنامه نویسی در فنلاند و سخن پایانی
بازار کار برنامه نویسی در فنلاند

بازار کار برنامه نویسی در فنلاند و مقدمه ای بر آن

بازار کار برنامه نویسی در فنلاند ، درآمد برنامه نویسی در فنلاند، ویزای کار برنامه نویسی، مهاجرت به فنلاند و بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهیم داد. ویزای کار برنامه نویسی در فنلاند چگونه به دست می آید؟ متوسط درآمد برنامه نویسی در فنلاند در چه میزانی قرار دارد؟ بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند دارای چه ویژگی هایی است؟ بهترین شهر برای برنامه نویسان در فنلاند چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه به بررسی این گونه سوالات و نکات مهم در خصوص بازار کار برنامه نویسی در فنلاند خواهیم پرداخت. فنلاند کشوری کوچک در شمال اروپا با اقتصادی توسعه یافته و یکی از بالا ترین شاخص های توسعه انسانی را در دنیا دارد. میزان رضایت مردم از زندگی و سطح رفاه در کشور فنلاند بالا می باشد. به دلیل گسترش فناوری و وجود شرکت های بزرگ برنامه نویسی، مهندسین نرم افزار هر ساله برای زندگی و کار به کشور فنلاند مهاجرت می نمایند. شما همراهان گرامی برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص بازار کار برنامه نویسی در فنلاند می توانید با مشاورین خبره موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید. همچنین برای آگاهی از جدید ترین روش های مهاجرتی به کشور های سطح اول دنیا به بررسی سایر مقالات در وب سایت های معتبر این موسسه بپردازید.

شرایط عمومی بازار کار برنامه نویسی در فنلاند:

فنلاند با نام رسمی جمهوری فنلاند کشوری در اروپای شمالی می باشد. مساحت کشور فنلاند 338,145 هزار کیلومتر مربع و با کشور های روسیه، سوئد، نروژ و استونی مرز مشترک دارد. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی و وجه رایج در این کشور یورو می باشد. جمعیت کشور فنلاند بیش از 5.3 میلون نفر است و زبان رسمی در این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد و در حدود 89 درصد از مردم به زبان فنلاندی صحبت می نمایند. از نظر مساحت فنلاند هشتمین کشور در اروپا و شصت و پنجمین کشور جهان است. فنلاند از نظر جمعیت کم تراکم ترین کشور در اتحادیه اروپا به شمار می رود و در حدود 1 میلیون نفر در شهر هلسینکی زندگی می کنند. کشور فنلاند در چند سال گذشته دچار رکود اقتصادی گردید اما با این وجود وضع اقتصادی این کشور بهتر از سایر کشور های منطقه یورو می باشد. به دلیل اینکه اقتصاد فنلاند بیشتر بر پایه صادرات است، بحران اقتصادی سایر کشور های اروپایی بر اقتصاد این کشور تاثیر گذار است. از نظر شاخص فساد اقتصادی، فنلاند به همراه کشور های نیوزلند و دانمارک سال های زیادی به عنوان کشور های نمونه که کم ترین فساد اقتصادی را داشته اند، معرفی شدند. تولید ناخالص داخلی در کشور فنلاند 31 درصد آن در بخش صنعت و 65 درصد آن در بخش خدمات می باشد و کشاورزی 2.5 درصد از آن را تشکیل می دهد. فناوری اطلاعات در کشور فنلاند دچار رشد و گستردگی مناسبی گشته است. شرکت بزرگی همچون نوکیا در فنلاند قرار دارد و باعث رونق مهندسی کامپیوتر و نرم افزار در این کشور گشته است. به دلیل گستردگی شغل برنامه نویسی و درآمد مناسب و رفاه بالا در شغل برنامه نویسی، افراد زیادی هر ساله برای مهاجرت به فنلاند اقدام می نمایند. از این رو در ادامه به بررسی بازار کار برنامه نویسی در فنلاند و ویزای کار برنامه نویسی در فنلاند می پردازیم.

فنلاند بازار کار برنامه نویسی در فنلاند

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد کشور فنلاند

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار و ویزای کاری

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار و ویزای کاری

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار در خارج از کشور

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص کار در خارج از کشور

بررسی بازار کار برنامه نویسی در فنلاند:

پیشرفت تکنولوژی در کشور فنلاند، همانند سایر کشور های اروپایی، با رشد قابل توجه ای رو به رو گشته است. از این رو مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از جدید ترین رشته ها و همچنین گسترده ترین شاخه های صنعت در این کشور به حساب می آید. بازار کار برنامه نویسی به دلیل وجود شرکت های بزرگ برنامه نویسی مانند Bitfactor و Columbia Road در شهر های هلسینکی و اولو بسیار گسترده می باشد و موقعیت های کاری در این شهر ها فراوان هستند. به دلیل رشد صنعت و خدمات، بازار کار برنامه نامه نویسی در فنلاند دچار تحول گردیده است. بدین منظور افراد خارجی برای کار به عنوان برنامه نویس در شرکت های فناوری اطلاعات باید دارای سابقه کار مناسب در زمینه کاری مرتبط باشند. همچنین داشتن مدرک دانشگاهی در زمینه مهندسی کامپیوتر یا فناوری اطلاعات موجب می شود که امتیاز مثبتی برای کار در این کشور برای متقاضیان در نظر گرفته شود. برنامه نویسی و کار در زمینه فناوری اطلاعات در کشور فنلاند جزو مشاغل پر درآمد در این کشور است و افراد می توانند با داشتن سابقه کار و تخصص بالا، کار مناسب خود را در کشور فنلاند به دست آورند.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری برنامه نویس به فنلاند:

به دلیل جمعیت کم و مساحت زیاد کشور فنلاند، کاریابی در این کشور نسبتا آسان است. افراد برای داشتن شانس بالا در پیدا کردن کار مورد نظر خود در کشور فنلاند باید سابقه کار و تخصص لازم در این کشور را داشته باشند. از شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به فنلاند می توان به داشتن تسلط بر زبان فنلاندی و زبان انگلیسی اشاره کرد. افراد برای مهاجرت به فنلاند باید بتوانند تسلط خود را به زبان انگلیسی از طریق مدرک زبان و همچنین تسلط به زبان فنلاندی برای زندگی و ایجاد ارتباط با افراد در این کشور نشان دهند. از دیگر شرایط مهاجرت به فنلاند می توان به دانش در زمینه بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند اشاره نمود. بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند به دلیل گسترده بودن استفاده و همچنین درآمد بالا در این زمینه جاوا است. زبان های دیگری مانند پایتون و جاوا اسکریپت در کشور فنلاند بیشترین استفاده را دارند و محبوبیت آن ها در این کشور بالا می باشد، اما تفاوت آن ها با بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند در این است که بیشتر شرکت های برنامه نویسی در فنلاند، برای کار به این زبان احتیاج دارند و تخصص داشتن در زبان جاوا برای این شرکت ها دارای اولویت است. چند مورد از زبان های برنامه نویسی محبوب در فنلاند و سطح درآمد آن ها را در نمودار زیر مشاهده می نمایید:

درآمد برنامه نویس در فنلاند بازار کار برنامه نویسی در فنلاند

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی برنامه نویسان در فنلاند:

به دلیل گستردگی و تعداد بالای مشاغل موجود در زمینه مهندسی کامپیوتر، افراد با داشتن تخصص خاص می توانند کار مورد نظر خود را دریافت کنند. همچنین افراد برای کار در شغل مورد نظر باید صلاحیت های علمی همچون تخصص در ریاضیات، مهندسی کامپیوتر، فیزیک و تحقیق و توسعه داشته باشند. به دلیل گستردگی شغل برنامه نویسی در فنلاند، وظایف هر فرد در هر زمینه و شرکت می تواند متفاوت باشد. اما وظایف عمومی برنامه نویسان در فنلاند به شرح زیر می باشد:

 • تحقیق، طراحی، پیاده سازی و مدیریت نرم افزار
 • آزمایش و ارزیابی برنامه های جدید
 • شناسایی مناطق برای اصلاح در برنامه های موجود و ایجاد تغییرات لازم
 • نوشتن و پیاده سازی کد ها با کارایی بالا
 • حفظ و ارتقا سیستم های موجود

به دلیل توسعه مهندسی کامپیوتر و بازار کار برنامه نویسی در فنلاند، مشاغل زیادی در این کشور برای برنامه نویسان وجود دارد. چند نمونه مشاغل در زمینه برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر که در کشور فنلاند وجود دارد به شرح زیر می باشد:

مشاغل موجود در زمینه برنامه نویسی در فنلاند
توسعه دهنده یادگیری ماشین مهندس نرم افزار
توسعه دهنده نرم افزار توسعه دهنده full stack
برنامه نویس وب توسعه دهنده وب
توسعه دهنده بازی های کامپیوتری توسعه دهنده backend
توسعه دهنده سیستم عامل برنامه نویس سیستم

میزان درآمد برنامه نویس در فنلاند:

از با اهمیت ترین موارد برای مهاجرت به فنلاند، درآمد برنامه نویسی در فنلاند می باشد. درآمد برنامه نویسی در فنلاند به موارد متعددی بستگی دارد. میزان رفاه برنامه نویسان در کشور فنلاند با درآمد آن ها رابطه مستقیم دارد و افراد می توانند با مقایسه درآمد برنامه نویسی در فنلاند و میزان هزینه های زندگی می توان سطح رفاه برای برنامه نویسان در کشور فنلاند را متوجه شد. کم ترین میزان درآمد برنامه نویسی در فنلاند به طور ماهیانه 2060 یورو است. از سوی دیگر، بیشترین درآمد ماهیانه برای برنامه نویسان 7110 یورو می باشد. متوسط درآمد برنامه نویسی در فنلاند 4830 یورو در ماه می باشد که بیش از نیمی از برنامه نویسان در کشور فنلاند کم تر از این میزان درآمد دارند. درآمد برنامه نویسان در فنلاند به موارد متعددی همچون نوع زبان برنامه نویسی، سابقه کار، میزان تخصص، سطح تحصیلات و شهر محل کار بستگی دارد. سابقه کار در کشور فنلاند می تواند سطح درآمد افراد را به نسبت مناسبی افزایش دهد. نمودار زیر نشان دهنده افزایش میزان متوسط درآمد بر حسب سابقه کار می باشد:

درآمد برنامه نویسی در فنلاند بازار کار برنامه نویسی در فنلاند

اخذ ویزای کار فنلاند برای برنامه نویسی:

برنامه نویسان برای کار در کشور فنلاند باید اجازه کار در این کشور را دریافت کنند. ویزای کار برنامه نویسی در فنلاند بعد از اجازه اقامت فنلاند برای متقاضیان صادر می شود. افراد برای دریافت ویزای کار برنامه نویسی باید پیش از هر کاری پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در این کشور به دست بیاورند. برای دریافت پیشنهاد کاری، افراد باید سابقه کار و تخصص مناسب برای کار در کشور فنلاند را داشته باشند. پس از دریافت پیشنهاد کار، افراد باید درخواست اجازه اقامت خود را به صورت آنلاین به سفارت یا کنسولگری کشور فنلاند ارسال نمایند. در صورت اینکه شرایط برای ارسال درخواست به صورت آنلاین وجود ندارد، متقاضیان می توانند فرم درخواست اجازه اقامت را به نزدیک ترین کنسولگری فنلاند به صورت حضوری تحویل دهند. پس از دریافت اجازه اقامت، افراد می توانند ویزای کار برنامه نویسی در فنلاند را دریافت نمایند. برای دریافت اجازه اقامت در فنلاند افراد باید مدارک خود را پس از تایید به صورت معتبر و ترجمه شده به سفارت یا کنسولگری فنلاند تحویل دهند. مدارک لازم جهت دریافت اجازه اقامت فنلاند به صورت زیر است:

 • قرارداد کاری
 • پاسپورت معتبر
 • اجازه اقامت برای فرد استخدامی
 • جزئیات پرداخت حقوق
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سو پیشینه

اخذ اقامت فنلاند از طریق ویزای کاری برای برنامه نویس:

یکی از مزایای داشتن ویزای کار برنامه نویسی در فنلاند، دریافت تابعیت این کشور می باشد. افراد با داشتن پاسپورت و تابعیت فنلاند می توانند بدون داشتن ویزای دیگری به سایر کشور های اتحادیه اروپا سفر کنند. به همین دلیل دریافت تابعیت فنلاند می تواند دروازه ورود به سایر کشور های اتحادیه اروپا باشد. افراد باید برای داشتن تابعیت کشور فنلاند، اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. از این رو، پس از سپری کردن چهار سال در کشور فنلاند، افراد می توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. پس از دریافت اقامت دائم، و با داشتن شرایط همچون سپری کردن 3 سال اقامت دائم بی وقفه در فنلاند، دانش سطح بالا در زبان فنلاندی یا سوئدی، درآمد مناسب و کار مطلوب و همچنین ادغام با فرهنگ این کشور، می توانند تابعیت فنلاند را دریافت نمایند. درخواست برای دریافت تابعیت فنلاند به صورت آنلاین است و افراد باید مدارک خود را به صورت آنلاین برای وزارت امور خارجه فنلاند ارسال نمایند.

نحوه کاریابی برای برنامه نویس:

همانطور که اشاره کردیم برای مهاجرت به فنلاند و دریافت ویزای کار برنامه نویسی باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در این کشور دریافت کرد. به همین دلیل کاریابی در کشور فنلاند دارای اهمیت است. افراد می توانند در کشور مبدا خود در فنلاند به صورت غیر حضوری توسط وب سایت ها کا مورد نظر خود را پیدا کنند. برخی از وب سایت های کاریابی به منظور انجام کاریابی برای متقاضیان پس از ایجاد حساب کاربری، مبلغی  ناچیز را از کاربر دریافت می کنند. کاربر پس از بار گزاری رزومه کاری خود در این سایت، می تواند کار مورد نیاز خود را توسط وب سایت دریافت نماید. در نوع دیگری از سایت های کاریابی در فنلاند، کارفرمایان به صورت رایگان مشاغل خود را به صورت آگهی در صفحات قرار داده و متقاضیان می توانند به صورت مستقیم با کارفرما ارتباط برقرار کنند. پس از تایید رزومه کاری و مصاحبه، افراد می توانند پیشنهاد کاری دریافت کرده و برای درخواست اجازه اقامت فنلاند اقدام نمایند. چند نمونه از سایت های کاریابی در فنلاند به شرح زیر است:

وب سایت های کاریابی در  فنلاند
Te-palvelut
Rekrytointi.com
Oikotie
Monster.fi
بازار کار برنامه نویسی در فنلاند و سخن پایانی:

بازار کار برنامه نویسی در فنلاند ، درآمد برنامه نویسی در فنلاند، ویزای کار برنامه نویسی، مهاجرت به فنلاند و بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند را در این نوشتار مورد بررسی قرار دادیم. فنلاند کشوری در شمال اروپا با اقتصادی توسعه یافته و کشوری با میزان فساد اقتصادی پایین است. سطح رفاه در کشور فنلاند بالا می باشد و صنعت فناوری اطلاعات در این کشور به دلیل شرکت های بزرگ برنامه نویسی گسترش یافته است. درآمد برنامه نویسی در فنلاند در سطح مناسبی قرار دارد و بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند به دلیل درآمد بالا و گستردگی و کارایی این زبان جاوا است. شما همراهان گرامی می توانید به منظور دریافت جدید ترین روش ها برای مهاجرت به کشور هاس تزار اول، به سایر مقالات در وب سایت های رسمی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید. همچنین با برقراری تماس با مشاورین این موسسه، مشاوره رایگان در زمینه بازار کار برنامه نویسی در فنلاند دریافت کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص بازار کار برنامه نویسی در فنلاند با مطرح کردن آن در بخش دیدگاه ها، جواب سوال خود را در کم ترین زمان ممکن از کارشناسان ما دریافت نمایید. در صورت داشت رضایت از این نوشتار، با ثبت امتیاز پنج ستاره، کارشناسان ما را در نوشتن بیشتر مقالات تشویق کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بازار کار برنامه نویسی در فنلاند

ویزای کار برنامه نویسی در فنلاند چگونه به دست می آید؟

در مرحله اول برای دریافت ویزای کار فنلاند افراد باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در این کشور دریافت کنند.

✅متوسط درآمد برنامه نویسی در فنلاند در چه میزانی قرار دارد؟

متوسط درآمد برنامه نویسی در فنلاند 4830 یورو در ماه است.

بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند دارای چه ویژگی هایی است؟

زبان جاوا به دلیل گستردگی و کارایی و همچنین درآمد بالا به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی در فنلاند شناخته می شود.

✅بهترین شهر برای برنامه نویسان در فنلاند چه ویژگی هایی دارد؟

گستردگی مشاغل و درآمد در این شغل ها در شهر هلسینکی و اولویت بالا می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *