پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس

آنچه در این مقاله میخوانید

 • پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس و شرایط عمومی آن
 • لیست مشاغل پر درآمد در سوئیس
  • استاد مهندسی برق
  • تحلیلگر ریسک
  • مدیر جبران خسارت
  • مدیر امور دولت
  • مدیر برنامه
  • مدیر توسعه برنامه
  • مدیر مونتاژ خودرو
  • مدیر شرکت
  • مدیر ارشد اجرایی
  • مدیر ارشد سرمایه گذاری
 • پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس و سخن پایانی

پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس و مقدمه ای بر آن

پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس ، حقوق کار در سوئیس، بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس و پر طرفدار ترین شغل ها در سوئیس را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. حقوق کار در سوئیس در چه سطحی قرار دارد؟ بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس کدام شغل می باشد؟ پر طرفدار ترین شغل ها در سوئیس دارای چه شرایطی می باشند؟ بهترین شغل در سوئیس چه شغلی می باشد؟ پردرآمدترین شغل در سوئیس چه شغلی می باشد؟ در ادامه نوشتار به بررسی این قبیل سوالات و نکات مهم در رابطه با پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس خواهیم پرداخت. سوئیس کشوری در غرب اروپا با اقتصادی توسعه یافته و یکی از کشور های ثروتمند دنیا می باشد. اقتصاد این کشور بر پایه بانکداری، بیمه و گردشگری است. به همین دلیل این کشور دارای رفاه بالا و در سطح جهانی می باشد و باعث شده است که متخصصین و مهاجران زیادی هر ساله برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. افراد پیش از مهاجرت باید به بررسی حقوق کار در سوئیس و همچنین بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس بپردازند. شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به کشور های سطح اول جهان به وب سایت های معتبر موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس و میزان درآمد پر درآمدترین شغل سوئیس با مشاوران خبره این موسسه تماس حاصل فرمایید.

پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس و شرایط عمومی آن:

سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس کشوری است در اروپای غربی که با کشور های آلمان، لیختن اشتاین، اتریش، ایتالیا و فرانسه مرز مشترک دارد. مساحت کشور سوئیس 41,290 کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر برن می باشد. جمعیت کشور سوئیس بیش از 8 میلیون نفر می باشد و زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش در این کشور رایج هستند که این کشور را به یک کشور چند زبانه تبدیل کرده است. شهر های ژنو و زوریخ پایتخت های اقتصادی در این کشور می باشند و درامد سرانه 80 هزار دلار در سال برای هر فرد بالا ترین میزان در جهان می باشد. سوئیس یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان می باشد و بانکداری یکی از مهم ترین بخش ها در این کشور به حساب می آید. شهر های زوریخ و ژنو در این کشور جزو شهر های گردشگر پذیر می باشند و صنعت توریسم در این شهر ها رواج بیشتری دارد. همچنین صنعت ماشین آلات یکی از بزرگ ترین بخش های اقتصاد سوئیس می باشد به طوری که 45 درصد از صادرات و 40 درصد از نیروی کار این کشور در این بخش مشغول به کار هستند. سوئیس همچنین 50 درصد از تولیدات ساعت در جهان را بر عهده دارد و این کشور لوکس ترین ساعت ها را در جهان تولید می نماید. درآمد در کشور سوئیس همچنین در سطح بالایی قرار دارد. به طوری که در چند سال گذشته میزان حقوق کار در سوئیس 0.9 درصد افزایش داشته است و سطج درآمد متوسط ماهیانه به بیش از 6 هزار فرانک در ماه رسیده است. به دلیل اقتصاد توسعه یافته و همچنین وجود صنعت در این کشور، هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین و نیروی کار متخصص برای داشتن زندگی بهتر و درآمد بالاتر به این کشور سفر می کنند. در ادمه مقاله می توانید لیست شغل های پردرآمد در سوئیس را مشاهده کنید. در زیر نمودار افزایش میزان حقوق کار در سوئیس را مشاهده می نمایید:

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص نکات کاریابی در اروپا

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص نکات کاریابی در اروپا

لیست مشاغل پر درآمد در سوئیس:

از آن جایی که میزان حقوق کار در کشور سوئیس در سطح بالایی قرار دارد و متقاضیان زیادی برای کار در کشور سوئیس وجود دارد، به همین دلیل دانستن پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس و پر طرفدار ترین شغل ها در سوئیس برای این افراد مهم می باشد. از طرف دیگر بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس یکی از عواملی است که متقاضیان کار در سوئیس به دنبال آن به این کشور مهاجرت می کنند. در زیر به بررسی برخی از پر طرفدار ترین شغل ها در سوئیس و پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس می پردازیم. با مطالعه مقاله تا انتها پردرآمدترین شغل سوئیس را نیز خواهید شناخت:

استاد مهندس برق:

اولین شغل از شغل های پردرآمد سوئیس که به بررسی آن می پردازیم استاد دانشگاه در رشته مهندسی برق است. اساتید مهندسی برق وظیفه طراحی و تدریس دوره های سطح دانشگاه در رشته برق را به دانشجویان بر عهده دارند. همچنین این افراد بسته به دانشگاه ممکن است ملزم به انجام تحقیق شوند. دانشگاه ها در کشور سوئیس در رده های بالای برترین دانشگاه های جهان می باشند به همین دلیل اساتید رشته برق باید دارای نبوغ در ریاضیات و فیزیک باشند. همچنین برای استخدام فرد در این دانشگاه ها به صلاحیت علمی نیاز است. این صلاحیت بستگی به سابقه کار دارد اما ترجیح داده می شود که افراد دارای مدرک دکتری در این زمینه با سابقه تدریس را استخدام نمایند. به دلیل شرایط سخت در این رشته یکی از پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس می باشد و به طور متوسط درآمد سالیانه این افراد 250 هزار فرانک است.

مدیر جبران خسارت:

یکی دیگر از شغل های پردرآمد در سوئیس مدیران جبران خسارت است. مدیر جبران خسارت برنامه ها و سیاست های جبران خسارت یک شرکت را طرح ریزی می کنند. از این تخصص در تمام شرکت ها استفاده می شود و به دلیل وجود شرکت های متنوع و همچنین بانک های بزرگ، این افراد جایگاه خاصی را در این کشور دارند. به همین دلیل مدیر جبران خسارت بهترین شغل در سوئیس می تواند باشد. افراد برای کار در این شغل باید بتوانند به طور مستقل کار کنند و از سیستم های منطقی برای حل مشکلات عملی استفاده نمایند. افراد برای کار در این زمینه باید حداقل مدرک کارشناسی در رشته های تجارت، منابع انسانی، حسابداری یا رشته مرتبط باشند. همچنین برای کار به عنوان مدیر باید بیشتر از 5 سال سابقه کار در زمینه جبران خسارت یا منابع انسانی توصیه می گردد. مدیریت جبران خسارت یکی از پر طرفدار ترین شغل ها در سوئیس می باشد و درآمد متوسط سالیانه در این زمینه 270 هزار فرانک است.

تحلیل گر ریسک:

تحلیلگران ریسک در زمینه های تهدیدات بالقوه برای دارایی ها، توانایی کسب درآمد یا موفقیت سازمان ها در بخش های صنعتی به تحلیل و شناسایی می پردازند. برای کار در این قسمت افراد باید توانایی و قدرت بالا در تجزیه و تحلیل اعداد و طرح ریزی استراتژی ها را داشته باشند. متخصصین در این زمینه باید بتوانند مسائل پیچیده را توضیح دهند و راه حل های فنی را ارائه کنند. برای کار در این زمینه افراد باید حداقل مدرک لیسانس در رشته مدیریت ریسک یا کارشناسی ارشد رشته مدیریت ریسک در بازار های مالی و مالیاتی داشته باشند. در صورت نداشتن مدرک تحصیلی افراد باید بتوانند سابقه کار و تجربه خود در این زمینه ارائه کنند. میزان حقوق کار در سوئیس برای این مشاغل به طور متوسط در حدود 250 هزار فرانک می باشد.

مدیر امور دولت:

مدیر امور دولت یکی دیگر از شغل های پردرآمد در سوئیس است. در مورد توسعه استراتژیک و اجرای فعالیت های امور دولتی برای حمایت از اهداف شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. افراد برای کار و کسب درآمد در این شغل باید توانایی برقراری ارتباط، حل سریع مسائل و اولویت بندی در انجام چند کار را داشته باشند. همچنین داوطلبان باید مهارت های ارتباط فردی و تحلیلی از خودشان نشان دهند. افراد برای کار در این موقعیت باید حداقل مدرک لیسانس در حقوق یا در یک زمینه مشابه داشته باشند. همچنین داشتن حداقل 10 سال سابقه کار در یکی از موقعیت های دولتی با درک کامل قانون گذاری الزامی می باشد. میزان حقوق کار در سوئیس برای این شغل 280 هزار فرانک در سال تخمین زده شده است.

مدیر ارشد اجرایی:

مدیر ارشد اجرایی یا همان مدیر عامل، نظارت کلی بر فعالیت های شرکت خود را بر عهده دارد و عملیات های روزمره در این شرکت را مدیریت می کند. از صلاحیت های مهم در این نقش که یکی دیگر از شغل های پردرآمد سوئیس شناخته می شود، می توان به داشتن توانایی ایجاد تغییر، ایجاد انگیزه در اعضای شرکت و داشتن هوش و ذکاوت در تجارت اشاره نمود. متخصصین برای کار به عنوان مدیر عامل در سوئیس باید حداقل مدرک لیسانس در تجارت یا MBA داشته باشند. لذا داشتن حداقل 5 سال سابقه کار در یک سمت مدیریتی در شرکت های دیگر یا شرکت مورد نظر، لازم است. میزان کسب درآمد در این شغل برای واجدین شرایط به طور متوسط بیشتر از 373 هزار فرانک در سال است.

مدیر برنامه:

مدیران برنامه ضمن نظارت بر عملکرد برنامه، بر کلیه فعالیت های روزمره برنامه خاص نظارت می کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک مدیر برنامه، توانایی در تهیه یک برنامه واضح و دقیق می باشد. همچنین توانایی حل مسائل در کم ترین زمان و داشتن ذهن خلاق از وظیفه های ضروری مدیران برنامه می باشد. افراد برای کار در این شغل باید مدرک تحصیلی مرتبط با شغل یا کارشناسی مدیریت پروژه را داشته باشند. این شغل یکی از پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس می باشد و درآمد متوسط آن 285 هزار فرانک در سال است.

مدیر توسعه برنامه:

یکی دیگر از شغل های پردرآمد سوئیس مدیر توسعه برنامه است. مدیر توسعه برنامه بر پیشرفت، یکپارچه سازی، نگهداری و پشتیبانی از برنامه های تولید شده در سازمان نظارت دارد. این موقعیت شغلی به داوطلبانی نیاز دارد که مهارت های تحلیلی، فنی و حل مسئله و همچنین قدرت تصمیم گیری داشته باشند. این افراد همچنین باید قادر به تعیین و تجزیه و تحلیل فرایند های منطقی باشند. برای کار در این موقعیت افراد باید صلاحیت علمی خود را به کارفرما نشان دهند. به همین دلیل داشتن حداقل مدرک لیسانس، فناوری اطلاعات، مهندسی صنایع با مدیریت عملیات و همچنین 10 سال تجربه مدیریت در زمینه فناوری اطلاعات بسیار توصیه می گردد. این زمینه برای مهندسین کامپیوتر جهت افزایش حقوق بسیار مطلوب است و درآمد سالیانه 300 هزار فرانک در این زمینه تخمین داده شده است. این شغل برای آن دسته از افرادی که دارای تجربه کاری بالایی می باشند می تواند به عنوان بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس در نظر گرفته شود.

مهندسی کامپیوتر شغل های پر درآمد

مدیر ارشد سرمایه گذاری:

این شغل را می توان پردرآمدترین شغل سوئیس دانست. این نقش اجرایی شامل شناسایی روند ها و فرصت های سرمایه گذاری تجاری در یک بازار خاص است. قطعا به دست آوردن پردرآمدترین شغل در سوئیس کار راحتی نمی باشد. مدیران ارشد سرمایه گذاری سیاست های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت را تدوین می کنند و در مورد سرمایه گذاری ها توصیه ارائه می کند. برای تبدیل شدن به یک مدیر ارشد افراد باید سرمایه گذاری های بالقوه را درک کنند، آینده بازار را پیشبینی کنند و از منطق و روش های دقیق برای حل مشکلات پیچیده استفاده کنند. برای کار در این زمینه افراد باید سابقه مدیریت بازرگانی یا سرمایه گذاری داشته باشند و همچنین داشتن مدرک MBA یک امتیاز مثبت تلقی می گردد.  مدیر ارشد سرمایه گذاری پر درآمد ترین شغل سوئیس می باشد و متوسط درآمد برای این شغل 400 هزار فرانک در سال است.

مدیر مونتاژ خودرو:

مدیران مونتاژ خودرو که یکی دیگر از شغل های پردرآمد در سوئیس است، بر کارگران خط مونتاژ در صنعت خودرو نظارت دارند. به دلیل وجود شرکت های متنوع خودرو سازی و همچنین کارخانه های مونتاژ خودرو در این کشور این رشته تقاضای زیادی دارد. این افراد از طریق ارتباط، رهبری، انگیزه و جهت دهی قوی کارمندان، اطمینان از کیفیت محصول و تحویل محصول نظارت دارند. برای کار در این شغل افراد باید در یک رشته فنی مدرک حداقل لیسانس داشته باشند و همچنین در زمینه مدیریت و نظارت تجربه گسترده این داشته باشند. متوسط حقوق در زمینه مدیر مونتاژ خودرو 324 هزار فرانک در سال است.

مدیر شرکت:

مدیر شرکت در زمینه توسعه، اجرا و ارزیابی استراتژی های شرکت پاسخگو هستند. مدیران شرکت ها باید توانایی تحلیلی پیشرفته و توانایی اثبات شده در تعیین و دستیابی به اهداف و ایجاد انگیزه در افراد را داشته باشند. برای این موقعیت شغلی افراد باید مدرک MBA یا کارشناسی حسابداری داشته باشند. لذا داشتن سابقه کار بیشتر از 5 سال در شغل های مدیریتی و استراتژیک لازم می باشد. میزان درآمد متوسط در این شغل 350 هزار فرانک در سال می باشد.

پر درآمد ترین مشاغل سوئیس
مشاغل پر درآمد درآمد (فرانک) توضیحات
استاد مهندسی برق 250 هزار برای کار در این شغل افراد باید سابقه تحصیل و همچنین مدرک دکتری در رشته مهندسی برق را داشته باشند.
تحلیلگر ریسک 250 هزار افراد با داشتن توانایی در تجزیه و تحلیل ریسک می توانند در این شغل مشغول به کار شوند و در ضمن داشتن مدرک لیسانس در رشته مدیریت ریسک الزامی است.
مدیر جبران خسارت 270 هزار به عنوان بهترین شغل در سوئیس شناخته می شود و با داشتن مدرک تحصیلی باید بیشتر از 5 سال سابقه کار داشته باشند.
مدیر امور دولت 280 هزار این شغل برای توسعه فعالیت های دولتی در شرکت ها می باشد و افراد باید به مدت 10 سال سابقه کار در یک موقعیت دولتی داشته باشند.
مدیر برنامه 285 هزار داشتن ذهن خلاق و برنامه ریزی دقیق و واضح در این شغل دارای اهمیت است و افراد باید مدرک تحصیلی مرتبط با کار را داشته باشند.
مدیر توسعه برنامه 300 هزار به عنوان بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس شناخته می شود و افراد باید دارای سابقه کار بیشتر از 10 سال و همچنین مدرک مرتبط با مهندسی کامپیوتر باشند.
مدیر مونتاژ خودرو 324 هزار به عنوان رهبر در خط مونتاژ خودرو ها می توان از این شغل یاد کرد و افراد باید مدرک تحصلی فنی مرتبط با این کار را دریافت کنند.
مدیر شرکت 350 هزار توانایی تحلیل و ارزیابی را دارند و در کنار 5 سال سابقه کاری مدیریتی باید مدرک در زمینه MBA را کسب کنند.
مدیر ارشد اجرایی 373 هزار وظیفه نظارت بر فعالیت های شرکت را بر عهده دارد و افراد باید مدرک حداقل لیسانس در رشته MBA در کنار بیشتر از 5 سال سابقه کار در یک سمت را داشته باشند.
مدیر ارشد سرمایه گذاری 400 هزار نقش شناسایی روند سرمایه گذاری در بازار و پیشبینی بازار را بر عهده دارد و داشتن مدرک MBA می تواند امتیاز مثبتی در این زمینه باشد. این شغل پردرآمدترین شغل در سوئیس می باشد.
پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس و سخن پایانی:

پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس ، حقوق کار در سوئیس، بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس و پر طرفدار ترین شغل ها در سوئیس را مورد بررسی قرار دادیم. سوئیس کشوری ثروتمند در جهان است و نرخ بیکاری در این کشور در سطح پایینی قرار دارد. همچنین سطح رفاه و میزان درآمد مشاغل در این کشور در سطح بالایی قرار دارد به همین دلیل امروزه مهاجران زیادی برای کار در سوئیس، ویزای کار این کشور را دریافت می کنند. حقوق کار در سوئیس بیش از 6 هزار فرانک در ماه تخمین زده شده است لذا بهترین شغل در سوئیس مدیر جبران خسارت و برای آن دسته از افرادی که در رشته های مهندسی کامپیوتر سابقه کار مناسب دارند بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس مدیر توسعه برنامه می باشد. شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس ایجاد نمایید. همچنین برای اطلاع از جدید ترین روش های مهاجرت به کشور های تراز اول جهان می توانید به وب سایت های معتبر این موسسه مراجعه نماید. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس می توایند با مطرح کردن آن در قسمت پرسش و پاسخ، جواب سوال خود را در کم ترین زمان ممکن دریافت کنید. در صورت داشتن رضایت از این مطلب با ثبت امتیاز پنح ستاره کارشناسان ما را در نوشتن بیشتر مقالات تشویق نمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس

حقوق کار در سوئیس در چه سطحی قرار دارد؟

حقوق کار در سوئیس بیشتر از 6 هزار فرانک در ماه می باشد.

بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس دارای چه خصوصیاتی است؟

بهترین شغل برای مهاجرت به سوئیس دارای تقاضا و درآمد بالا در این کشور هستند.

کدام شغل پردرآمدترین شغل در سوئیس است؟

مدیر ارشد سرمایه گذاری با درآمد بیش از 400 هزار فرانک در سال بیشترین درآمد را در سوئیس دارد و پردرآمدترین شغل سوئیس می باشد.

پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس در کدام دسته قرار دارند؟

پر درآمد ترین شغل ها در سوئیس بیشتر در زمینه مالی یا مدیریتی قرار دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *