بلوکارت بلژیک

آنچه در این مقاله می خوانید

 • شرایط عمومی دریافت بلوکارت بلژیک
 • روش های اخذ بلو کارت بلژیک
 • بلوکارت بلژیک و دریافت آن از طریق کار
 • مدارک مورد نیاز اخذ بلوکارت بلژیک
 • هزینه های زندگی در بلژیک
 • بلوکارت بلژیک و مزایای اخذ آن
 • بلوکارت بلژیک و سخن پایانی
✅بلوکارت بلژیک✅قانون کار در بلژیک✅اقامت بلژیک از طریق بلوکارت

بلوکارت بلژیک و مقدمه ای بر آن

بلوکارت بلژیک، قانون کار در بلژیک و اقامت بلژیک از طریق بلوکارت در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. چه شرایطی برای بلوکارت بلژیک نیاز است؟ اقامت بلژیک از طریق بلوکارت چگونه است؟ قانون کار در بلژیک برای دریافت بلوکارت چیست؟ در بلژیک در اصل، یک آزمون بازار کار وجود دارد، بنابراین مقامات بررسی می کنند که آیا در حال حاضر پرسنل واجد شرایطی در بازار کار بلژیک یا اتحادیه اروپا برای نقش خاص وجود دارد یا خیر. این شرط برای برخی از دسته ها، به عنوان مثال برای طبقه کارمند با شایستگی بالا یا کارت آبی اتحادیه، چشم پوشی می شود. بلژیک تلاش می کند تا آنجا که ممکن است استعداد خارجی و پرسنل با مهارت بالا را جذب کند. از این رو ما در این متن به طور کامل و جامع موارد ذکر شده بلوکارت بلژیک را مورد تحلیل قرار می دهیم. زیرا با دریافت این کارت از طریق بلژیک می توانید به امتیاز های این کارت در سراسر اتحادیه اروپا، به جز سه کشور دانمارک، ایرلند و انگلستان دسترسی داشته باشید. از طریق برقراری تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ می توانید برای دریافت مشاوره رایگان اقدام نمائید.

شرایط عمومی دریافت بلو کارت بلژیک:

پادشاهی بلژیک، کشوری در اروپای غربی است. از شمال با هلند، از شرق با آلمان از جنوب شرقی با لوکزامبورگ، از جنوب غربی با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال همسایه است. مساحت آن 30،689 کیلومتر مربع بوده و بیش از 11.5 میلیون نفر جمعیت دارد و با تراکم 376 در هر متر، بیست و دومین کشور پرجمعیت جهان و ششمین کشور پرجمعیت اروپا است. پایتخت و بزرگترین شهر آن بروکسل است. دیگر شهرهای بزرگ آن آنتورپ، گنت، شارلوا، لیژ، بروژ، نامور و لوون هستند. از نظر حقوقی، بلژیک یک کشور مستقل و سلطنتی قانون اساسی فدرال با سیستم پارلمانی است. سازمان نهادی آن پیچیده است و از دو لحاظ منطقه ای و زبانی ساختار یافته است. این منطقه به سه منطقه کاملاً خودمختار فلاندر در شمال، والونی در جنوب و منطقه پایتخت بروکسل تقسیم شده است. بروکسل کوچکترین و پرجمعیت ترین منطقه و همچنین ثروتمندترین منطقه از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی است. بلژیک دو گروه یا اجتماع اصلی زبانی را در خود جای داده است، انجمن فلاندی هلندی زبان که حدود 60 درصد مردم را تشکیل می دهد و جامعه فرانسوی زبان که حدود 40 درصد کل بلژیکی ها را تشکیل می دهد. یک جامعه کوچک آلمانی زبان، با تعداد حدود یک درصد، در کانتون های شرقی وجود دارد. واحد پول یورو ارز رسمی این کشور است. همانطور که در نمودار می بینید نرخ مالیات در این کشور بالا بوده و نرخ مالیات بر درآمد شخصی در بلژیک 50 درصد است.

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شخصی در بلژیک کار در بلژیک مالیات در بلژیک

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

روش های اخذ بلوکارت بلژیک:

در این عنوان روش کارگر بسیار ماهر برای اخذ بلوکارت بلژیک خدمت شما عزیزان معرفی خواهد شد که در ادامه به طور کامل تری شرایط آن ها را بررسی می کنیم. به عنوان یک کارگر بسیار ماهر، شما می توانید، اجازه کار بگیرید و برای ویزای کار بلژیک اقدام کنید. پس از مدتی با برقراری یک سری شرایط در مورد شما می توانید برای بلوکارت این کشور درخواست دهید. لازم به ذکر است، اجازه کار برای کارگران با مهارت از طریق بلوکارت حداکثر برای مدت چهار سال معتبر است، اما امکان دارد تمدید شود و شما می توانید مراحل کار خود را در کشور مبدا با مراجعه به کنسولگری بلژیک به انجام برسانید. این نوشته توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ نگارش شده و کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص نکات کاریابی در اروپا

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص نکات کاریابی در اروپا

بلو کارت بلژیک و دریافت آن از طریق کار:

در اکثر کشور های اتحادیه اروپا شرایط ثابت و یا مشابهی برای دریافت بلوکارت وجود دارد. همانطور که گفته شد برای کارت های آبی اتحادیه اروپا، مناطق در بلژیک آزمون بازار کار را اعمال نمی کنند. برای دریافت بلوکارت بلژیک نیز متقاضی باید دارای یک قرارداد کاری معتبر یا پیشنهاد کاری الزام آور برای شغل بسیار واجد شرایط با مدت زمان حداقل 1 سال و حداکثر 3 سال باشد. گواهینامه تحصیلات عالی که حداقل سه سال تحصیل را نشان دهد، مورد نیاز است. حقوق ناخالص ناشی از حقوق ماهیانه یا سالانه مشخص شده در قرارداد کار یا پیشنهاد کاری الزام آور باید برابر یا بالاتر از آستانه حقوق مربوطه تعریف شده در بلژیک باشد. متقاضیان در بروکسل و والونی باید حداقل حقوق سالیانه 55،431 یورو و در فنلاندر 51،235 یورو را دریافت کنند. بعلاوه، متقاضی نباید خطری برای سیاست های عمومی بلژیک ایجاد کند. همچنین ممکن است از او خواسته شود آدرس خود را در آن کشور عضو ارائه دهد.

بلوکارت بلژیک و مدارک مورد نیاز:

زمان پردازش بلوکارت بلژیک بیش از 90 روز است. اعتبار این کارت حداقل 1 سال و حداکثر تا چهار سال است که قابلیت تمدید شدن را دارد. کارفرما برای اثبات وجود شرایط واجد شرایط بودن باید سالانه یک فرم و همچنین اسناد خاصی ارائه دهد. این مقاله توسط متخصصان گروه مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ نوشته شده و کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.  برای دریافت این کارت اسناد مربوط به کارفرما و کارمند باید تهیه شود به عنوان مثال:

 • کپی پاسپورت کارمند
 • بیمه درمانی
 • گواهی پزشکی
 • گواهینامه تحصیلی که سه سال تحصیل را نشان دهد.
 • فرم درخواست
 • قرارداد کار برای مدت نامحدود یا حداقل یک سال
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • پرداخت هزینه 363 یورو

هزینه های زندگی در بلژیک:

مطالبی که در این قسمت بیان می شود نشانه ای از بودجه مورد نیاز شما برای زندگی در بلژیک است. مقادیر ذکر شده تقریبی هستند و بسته به موقعیت هر فردی می توانند بیشتر یا کمتر از این مبالغ باشند. به طور کلی هزینه ها شامل مسکن، حمل و نقل و مسافرت، مراقبت از کودک و مدرسه، تحصیل، سلامتی، اوقات فراغت و مواد غذایی و هزینه های روزمره می باشند. بیمه آتش سوزی که معمولاً در اجاره گنجانده می شود بسته به شرکت بیمه متفاوت است. هزینه زندگی در بلژیک 1،436 دلار است که 1.95 برابر متوسط جهانی است. بلژیک در میان 197 کشور از نظر هزینه زندگی در رتبه 25 و در رتبه 19 برای بهترین کشور زندگی قرار دارد. متوسط حقوق پس از کسر مالیات در بلژیک 2،129 دلار است که برای تأمین هزینه های زندگی 1.5 ماه کافی است. در جدول زیر هزینه های زندگی در بلژیک را به طور کلی قرار داده ایم.

هزینه ها برای خانواده چهار نفره برای یک نفر
هزینه کل با اجاره 3،375 دلار 1،436 دلار
هزینه کل بدون اجاره 2،172 دلار 687 دلار
حمل و نقل 214 دلار 77 دلار
غذا 1،305 دلار 490 دلار
اجاره و خدمات 1،204 دلار 487دلار

بلوکارت بلژیک و مزایای اخذ آن:

شمردن مزایای بلوکارت بلژیک یکی از بخش های مهم مطالعه در مورد این کارت است. زیرا آگاهی از این مزایا، هر کارگر واجد شرایطی را ترغیب می کند که برای دریافت این کارت اقدام کند. مزایای این کارت از جمله موارد زیر می باشند:

 • پس از 18 ماه اشتغال به کار با کارت آبی اروپا در بلژیک، کارمند می تواند برای کار به کشور دیگری در اتحادیه اروپا برود. مشروط بر اینکه کارمند شرایط دریافت کارت آبی اروپا را در کشور مورد نظر را داشته باشد.
 • پس از دو سال، کارمند می تواند برای کارفرمای دیگری کار کند. این کارفرما نیازی به گرفتن مجوز جدید واحد ندارد و این عمل تا آنجا که کارت آبی اروپا معتبر باشد امکان پذیر است.
 • در حال حاضر فقط دارندگان کارت آبی اروپا می توانند برای ویزای D در کشور محل اقامت درخواست کنند. اگر اشتغال از دیدگاه اقتصادی لازم باشد و کار در کشور به تعویق نیفتد یا انجام نشود، ویزا صادر می شود.
 • همسر دارنده کارت آبی واجد شرایط استخدام با اجازه کار و اجازه کار B است.
 • دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال کار و زندگی مداوم در این کشور
بلوکارت بلژیک و سخن پایانی:

بلوکارت بلژیک ، قانون کار در بلژیک برای بلوکارت و اقامت بلژیک از طریق بلوکارت در این نوشتار بررسی شد. ممکن است پس از دریافت ویزای کار بلژیک به عنوان یک متقاضی ماهر تمایل داشته باشید با نحوه دریافت بلوکارت بلژیک آشنا شوید. این مقاله به عنوان یک چراغ روشن عمل کرده و تمامی مباحثی را که ممکن است برای شما مفید باشد را بیان کرده است. قانون کار در بلژیک برای متقاضیان بلوکارت به نحوی است که افراد پس از دریافت این کارت و 5 سال زندگی در این کشور می توانند اقامت بلژیک خود را دائم کنند. لازم به ذکر است در صورتی که بلژیک هدف آینده ی شما است و هنوز در کشور خود هستید و برای ویزای کار بلژیک و کار در بلژیک اقدام نکرده اید، می توانید سایر مقالات ما را در مورد این کشور بررسی کرده و آن را با سایر کشور های اروپایی چون آلمان و اتریش مقایسه کنید. در این صورت می توانید بهترین گزینه را برای آینده شغلی خود در اروپا بیابید و برای کار در بلژیک و اخذ بلوکارت بلژیک اقدام نمائید. همکاران ما در این مراحل می توانند با مشاوره دادن رایگان شما را همراهی کنند و در کنار شما باشند. برای اخذ مشاوره کافی است با ما از طریق تماس ارتباط برقرار کنید. شما همچنین می توانید به ما 5 امتیاز ستاره ای دهید و در کادر ثبت دیدگاه نظرات و سؤالات خود را قرار دهید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بلوکارت بلژیک

اقامت بلژیک از طریق بلوکارت چگونه است؟

پس از 5 سال زندگی و کار مداوم در بلژیک می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

قانون کار در بلژیک برای دریافت بلوکارت چیست؟

حداقل سه سال تحصیلات دانشگاهی، داشتن قرار داد کار و دریافت پایه حقوق مد نظر برای دریافت بلوکارت مورد نیاز است.

ویزای کار بلژیک و مجوز کار برای واجدان شرایط بلوکارت چگونه است؟

به عنوان یک کارگر بسیار ماهر، شما می توانید بدون نیاز به تجزیه و تحلیل قبلی بازار کار، اجازه کار بگیرید و برای ویزای کار بلژیک اقدام کنید. پس از مدتی با برقراری یک سری شرایط در مورد شما برای بلوکارت این کشور درخواست دهید.

هزینه های زندگی در بلژیک چند دلار در ماه است؟

هزینه زندگی در بلژیک 1،436 دلار است که 1.95 برابر متوسط جهانی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *