بازار کار مهندس مکانیک در قبرس

آنچه در این مقاله میخوانید

 • بازار کار مهندس مکانیک در قبرس
 • شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک قبرس
 • عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان مکانیک در قبرس
 • میزان درآمد مهندس مکانیک در قبرس
 • اخذ ویزای کار قبرس برای مهندس مکانیک
 • اخذ اقامت قبرس از طریق کار مهندس مکانیک
 • نحوه کاریابی برای مهندس مکانیک در قبرس
 • بازار کار مهندس مکانیک در قبرس و سخن پایانی
بازار کار مهندس مکانیک در قبرس

بازار کار مهندس مکانیک در قبرس و مقدمه ای بر آن

بازار کار مهندس مکانیک در قبرس، شرایط مهاجرت به قبرس از طریق کار، بررسی نرخ بیکاری در قبرس جنوبی، میزان حقوق کار در قبرس برای مهندسین مکانیک، شرایط کاریابی در قبرس و موسسات کاریابی در این کشور از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی است که در مقاله بازار کار مهندس مکانیک در قبرس مورد بررسی قرار خواهیم داد. آیا مهاجرت به قبرس برای کار می تواند انتخاب خوبی برای مهندسین مکانیک باشد؟ شرایط کاریابی در قبرس برای مهندسین مکانیک چگونه می باشد؟ میزان حقوق کار در قبرس برای مهندسین مکانیک چگونه است؟ این سوالات عمده ترین سوالاتی است که شما مطرح نموده اید و ما قصد داریم تا به ابهامات شما در خصوص شرایط ورود به بازار کار مهندس مکانیک در قبرس را در این مقاله بر طرف نماییم. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) از موفق ترین موسسات مهاجرتی ایران و خاورمیانه با سابقه بیشتر از 20 سال فعالیت در زمینه مهاجرت، به شما عزیزانی که تمایل دارید تا از روش های مختلف مانند تحصیل، کار و سرمایه گذاری به کشور های خارجی مهاجرت نمایید خدمات مهاجرتی و مشاوره ای ارائه می نماید و به متقاضیان کمک می کند تا مهاجرتی آسوده داشته باشند. متقاضیان جهت دریافت جدیدترین و دقیق ترین اطلاعات مهاجرتی مانند شرایط ورود بازار کار مهندس مکانیک در قبرس و یا دیگر اطلاعات مهاجرتی می توانند با برقرار کردن تماس با شعب و دفاتر موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش)با برترین مشاورین مهاجرتی موسسه صحبت نموده و اطلاعاتی دقیق به دست آورند و می توانند پس از بازگو کردن شرایط مهاجرتی خود، از بهترین روش های مهاجرت و برترین کشور ها جهت مهاجرت خود مطلع شوند.

بازار کار مهندسی مکانیک در قبرس

قبرس جزیره ای با قدمت طولانی در شرق دریای مدیترانه می باشد، این جزیره با طبیعت حیرت انگیز و طبیعی، یکی از زیباترین جزایر دریای مدیترانه به شمار می آید. قبرس در یک نقطه ملاقات ما بین سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا می باشد و تقاطع فرهنگی، زبانی و تاریخی ما بین این 3 قاره می باشد و به همین دلیل ترکیبی از فرهنگ این سه قاره می باشد. جزیره قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم گردیده، بخش شمالی بخش ترک نشین می باشد که استقلال آن ها تنها توسط ترکیه مورد قبول می باشد و این بخش زیر نظر ترکیه می باشد و بخش جنوبی قبرس که با نام جمهوری قبرس شناخته شده می باشد و کشوری مستقل به شمار می آید و ما در این مقاله شرایط ورود به بازار کار مهندس مکانیک در قبرس جنوبی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. شهر نیکوزیا پایتخت این کشور و شهر های پافوس، لیماسول و فاماگوستا از شهر های مهم و اصلی این کشور به شمار می آیند. قبرس به دلیل آب و هوایی فوق العاده و طبیعتی زیبا یک کشور توریستی به شمار می رود که در هر سال افراد زیادی به قصد بازدید وارد این کشور می شوند و این کشور را به کشوری توریستی تبدیل کرده اند. جمهوری قبرس به دو قسمت یونانی نشین و ترک نشین تقسیم شده و به همین واسطه زبان رسمی در قبرس زبان یونانی و زبان ترکی می باشد. زبان انگلیسی نیز به دلیل ورود توریست های بسیار زیاد به قبرس مورد استفاده قرار می گیرد. قبرس به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین تلاش این کشور برای ورود به محدوده شینگن و احتمال بالای ورود این کشور به حوزه شینگن، باعث شده تا به یکی از کشور های مورد علاقه مهاجرین تبدیل شود، به همین دلیل متقاضیان زیادی با هدف اخذ اقامت و تابعیت قبرس از روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. نمودار نرخ بیکاری در قبرس را برای شما عزیزان در این قسمت قرار داده ایم:

نرخ بیکاری در قبرس

خواندن مقالات زیر نیز میتواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات بیشتر

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور در خصوص نکات کاریابی در اروپا

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در خصوص نکات کاریابی در اروپا

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک در قبرس:

کشور قبرس دارای اقتصاد قوی نمی باشد و عمده تولید ناخالص داخلی را صنعت گردشگری و حمل و نقل دریایی تشکیل می دهد، اما فرصت های شغلی در بخش مهندسی حرفه ای در قبرس جنوبی وجود دارد و عمده تمرکز کارفرمایان در بخش مهندسی بر روی سه رشته اصلی مهندسی قرار دارد که اصلی ترین آن رشته مهندسی مکانیک می باشد. البته باید گفت که پیدا کردن کار در قبرس برای خارجی ها کمی دشوار به نظر می رسد و متقاضیان خارجی برای کاریابی در قبرس با افراد محلی وارد رقابت می شوند، اما با این وجود روش های زیادی برای کاریابی در قبرس وجود دارد. افرادی که تمایل دارند تا به کشور قبرس مهاجرت نمایند و تحت عنوان یک نیروی متخصص و ماهر وارد بازار کار مهندس مکانیک در قبرس شوند باید واجد شرایط مهاجرت به قبرس از طریق کار باشند و از اصول اولیه مهاجرت به قبرس تحت عنوان یک مهندس مکانیک بهره مند باشند، داشتن مدرک تحصیلی در مقطع حداقل لیسانس در رشته مهندسی مکانیک، داشتن سطح زبان ترکی و یا یونانی و همچنین سابقه کار در زمینه شغلی مهندسی مکانیک از الزامات اولیه مهاجرت به قبرس از طریق کار می باشد. با داشتن این شرایط مهندسین مکانیک در صورتی می توانند ویزای کاری قبرس را اخذ نمایند که از سمت یک کارفرمای معتبر در جمهوری قبرس به کار دعوت شده باشند و دعوت نامه کاری دریافت کرده باشند، با دریافت دعوت نامه کاری یا جاب آفر، مهندسین مکانیک این شرایط را دارند که همراه با مدارک هویتی، سوابق کاری، دعوت نامه کاری به سفارت قبرس در کشور خود مراجعه نمایند و  درخواست خود مبنی برای دریافت ویزای کاری قبرس را در سفارت این کشور ثبت نمایند.

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی مهندسان در قبرس:

متقاضیان مهاجرت به قبرس باید قبل از این که قدم در راه مهاجرت به این کشور بگذارند شرایط کار در این کشور را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند با دید باز به این کشور مهاجرت نمایند، از اصلی ترین موضوعاتی که فرد قبل از شروع پروسه مهاجرت به قبرس باید آن ها را مورد بررسی قرار دهد، می توان به فرصت های شغلی و حقوق کار در قبرس برای مهندسین مکانیک، میزان نرخ بیکاری در قبرس، هزینه های زندگی در این کشور، شرایط اخذ اقامت و تابعیت، شرح وظایف مهندسین مکانیک در بازار کار و غیره اشاره کرد. بررسی این موضوعات به شما کمک می کند تا با این کشور و شرایط کار و زندگی در آن آشنا شوید و بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید، همچنین کمک می کند تا پس از مهاجرت به قبرس شانس موفقیت بالاتری داشته باشید. همانگونه که اطلاع دارید مهندسی مکانیک از وسیع ترین و محبوب ترین مشاغل در سطح جهان به شمار می رود و کارفرمایان در قبرس و دیگر کشور های جهان برای استخدام مهندسین مکانیک ماهر و با تجربه تمایل زیادی دارند، مهندسین مکانیک برای این که شانس بالاتری برای کاریابی در قبرس داشته باشند باید با شرح وظایف مهندسین مکانیک در این کشور آشنا باشند تا نسبت به تخصص خودشان بتوانند به دنبال مناسب ترین شغل باشند، قصد داریم در این قسمت شرح وظایف در بازار کار مهندس مکانیک در قبرس را مورد بررسی و تحقیق قرار دهیم، به صورت کلی و معمول فعالیت مهندسین مکانیک در زمینه طراحی و ساخت، توسعه و تعمیرات دستگاه ها، سازه ها و ماشین های مکانیکی می باشد، قابل ذکر است که وظیفه مهندسین مکانیک با توجه به موقعیت و سمت شغلی تغییر می کند و با بالا رفتن تجربه و سطح شغل مهندسین مکانیک، به طور قطع نوع فعالیت و کار آن ها نیز تغییر می کند، مهندسین مکانیک در زمینه های ساخت و تهیه و تولیدات سیستم های تهویه و سیستم های برودتی، ساخت و تولیدات ماشین آلات مکانیکی تولید نیرو مثل موتور های توربین فعالیت دارند، همچنین در زمینه طراحی و ساخت و تعمیرات ژنراتور های الکتریکی و همچنین طراحی با نرم افزار های رایانه ای  مانند AUTOCAD و شبیه سازی پروژه های مکانیکی با جدید ترین برنامه های روز دنیا، فعالیت دارند که کار با این برنامه ها و نرم افزار ها به مهندسین مکانیک این امکان را می دهد تا پروژه های خود را از یک طرح روی کاغذ مستقیماً به یک محصول نهایی در سیستم برسانند که این امر باعث می شود به ساخت نمونه اولیه نیازی نباشد. مهندسین مکانیک می توانند بسته به میزان تخصص خود در بخش ها و صنایع مختلفی به فعالیت مشغول می شوند، صنایعی مانند صنعت هوافضا، صنعت پزشکی، صنعت خودرو سازی، صنعت تولید و اتوماسیون، بیوتکنولوژی و … از اصلی ترین بخش های می باشد که مهندسین مکانیک می توانند در بازار کار مهندس مکانیک در قبرس در صورت داشتن تخصص وارد شوند.

میزان درآمد مهندس مکانیک در قبرس

موضوع مهم دیگری که در انتخاب قبرس به عنوان یک مقصد کاری برای مهندسین مکانیک می تواند بسیار حائز اهمیت باشد میزان حقوق کار در بازار کار مهندس مکانیک در قبرس می باشد، مسلماً حقوق در مشاغل یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که به فرد در گرفتن انتخاب کمک می کند تا تصمیم مناسبی بگیرند، همانگونه که گفته شد قبرس دارای اقتصاد قوی نمی باشد و حقوق در مشاغل نسبت به کشور های دیگر اروپا پایین تر می باشد، اما به دلایل مختلفی مانند حضور در اتحادیه اروپا که به فرد دارای اقامت اجازه عبور آزادانه در کشور های اروپایی را می دهد، شرایط راحت مهاجرت، آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا و پایین بودن هزینه های زندگی و غیره باعث گردیده تا افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد انتخاب نمایند و با هدف تغییر اقامت در اروپا به این کشور مهاجرت می کنند. در این قسمت میزان درآمد در بازار کار مهندس مکانیک در قبرس را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • مهندسین مکانیکی که در کشور قبرس مشغول به کار می باشند بسته به پارامتر های مختلف میزان حقوق مختلفی دریافت می نمایند، عواملی چون سال های تجربه مهندسین، میزان تخصص و مهارت آن ها، تحصیلات دانشگاهی، میزان تاثیر آن ها در فروش شرکت و یا مجموعه …از مهم ترین عوامل متغیر بودن حقوق می باشند. اما به صورت معمول و میانگین مهندسین مکانیک در قبرس برای هر سال کار به صورت متوسط 24300 یورو درآمد کسب می کنند، محدوده حقوق مهندسین مکانیک در قبرس در کم ترین و بیشترین حالت نیز به شرح زیر است:
  • حداقل حقوق در بازار کار مهندس مکانیک در قبرس برای هر سال فعالیت تحت عنوان یک مهندس 12700 یورو می باشد، همچنین حقوق کار در قبرس در بالاترین حالت برای هر سال کار مهندسین مکانیک 37200 یورو می باشد.

در جدول زیر میزان حقوق کار در قبرس برای مهندسین مکانیک در شهر های مختلف قبرس را قرار داده ایم:

شهر میزان درآمد
لارناکا 22،500 یورو
لیماسول 27،300 یورو
نیکوزیا 23،400 یورو

نمودار زیر میزان حقوق کار در قبرس برای مهندسین مکانیک را بر اساس هر سال تجربه نشان می دهد:

تاثیرات تجربه بر درآمد مهندسین در قبرس

اخذ ویزای کار قبرس برای مهندسین مکانیک:

شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود یا کار در قبرس نیازی به اخذ ویزا ندارند، اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به قبرس باید ویزای این کشور را اخذ نمایند، پس از این که مهندسین مکانیک عوامل مختلف را در خصوص مهاجرت به قبرس و ورود به بازار کار مهندس مکانیک در قبرس را مورد بررسی قرار دادند و تصمیم بر مهاجرت به این کشور گرفتند باید بتوانند از سمت یک کارفرما دعوت نامه کاری دریافت کنند، در صورتی که موفق به اخذ دعوت نامه از سمت کارفرما شدند باید برای اخذ ویزای کاری قبرس اقدام نمایند. کارفرمای شما باید هنگامی که شما در کشور خود می باشید برای مجوز کار شما به اداره کار قبرس درخواست دهد و در صورتی که بتواند اثبات کند که در قبرس نیروی مورد نیاز وجود نداشته می تواند مجوز کار شما را دریافت نماید. پس از دریافت مجوز کار شخص می تواند برای اخذ ویزای قبرس اقدام کند، این ویزا به فرد متقاضی اجازه می دهد تا با هدف اشتغال و اقامت طولانی مدت به این کشور وارد شود. جهت اخذ ویزای کار قبرس باید مدارک نام برده در لیست زیر را به سفارت  یا کنسولگری قبرس در کشور خود تحویل دهید و درخواست خود را برای اخذ ویزای کاری قبرس تحویل سفارت این کشور دهید:

 • گذرنامه معتبر شخص متقاضی
 • امضا و تکمیل نمودن فرم درخواست ویزا
 • گواهی پزشکی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه درمانی در طول سفر
 • قرارداد کار متقاضی با مهر وزارت کار کشور قبرس
 • دیگر اسنادی که از درخواست شخص پشتیبانی می کنند یا نماینده سفارت قبرس از شخص می خواهد که آنها را ارائه کند

اخذ اقامت قبرس از طریق کار مهندس مکانیک:

نیرو های کاری ماهر که تمایل دارند تا به قبرس مهاجرت نمایند و وارد بازار کار مهندس مکانیک در قبرس شوند عمدتاً قصد دارند تا اقامت دائم و این کشور را اخذ نمایند تا به این واسطه بتواند در کشور های اروپایی آزادانه رفت و آمد داشته باشند، مهندسین مکانیک پس از ورود به قبرس باید ظرف مدت زمان هفت روز به اداره محلی واحد مهاجرت بیگانگان رفته و مجوز اقامت خود در قبرس را دریافت نمایند. متقاضیان با ارائه مدارک و قرارداد کاری خود یک اقامت 4 ساله موقت دریافت می کنند که قابل تمدید می باشد. با گذشت مدت 5 سال از کار و زندگی در قبرس شخص می تواند در خواست اخذ قامت دائم قبرس را به اداره مهاجرت این کشور دهد و در صورتی که واجد شرایط باشد می تواند اقامت دائم قبرس را دریافت کند. پس از اخذ اقامت دائم مهندسین مکانیک می توانند با گذشت 7 سال کار و زندگی برای تابعیت قبرس درخواست دهند، در صورتی که فرد متقاضی در این کشور با یک شهروند قبرسی ازدواج نماید و صاحب فرزند شوند این مدت به 5 سال کاهش می یابد. از شرایط اصلی درخواست تابعیت داشتن شخصیت خوب و نداشتن سابقه کیفری و تسلط به زبان یونانی یا ترکی می باشد.

نحوه کاریابی برای مهندس مکانیک در قبرس:

مسائل گوناگونی در مورد مهاجرت به قبرس و ورود به بازار کار مهندس مکانیک در قبرس را مورد بحث قرار دادیم. شرایط اخذ ویزای کاری و دریافت اقامت و تابعیت قبرس را مورد بررسی قرار دادیم. گفته شد که جهت ورود به بازار کار قبرس متقاضی باید در این کشور از طرف یک کارفرمای واجد شرایط دعوت نامه کاری دریافت نماید و کارفرما باید برای ارسال دعوت نامه اثبات نماید که نیروی مورد نظر قرار نیست جای شهروندان قبرس را پر کند و مانند آن نیرو در قبرس وجود ندارد. حال ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کند که چگونه می تواند در قبرس از سمت یک کارفرما به کار دعوت شد؟ روش های مختلفی برای کاریابی در قبرس وجود دارد، یکی از روش های کاریابی در قبرس انجام سفر توریستی می باشد، با انجام سفر به عنوان بازدید کننده این شانس را دارید تا به مدت 3 ماه در این کشور حضور داشته باشید، در این می توانید به انجام مصاحبه با کارفرمایان بپردازید و در صورت موفقیت برای پیدا کردن کارفرما و اخذ دعوت نامه باید به کشور خود بازگشته و با دریافت دعوت نامه کاری از سمت کارفرما در قبرس باید به سفارت این کشور مراجعه نموده و درخواست خود را برای اخذ ویزای کاری به سفارت قبرس تحویل دهید. از دیگر روش های کاریابی می توان به جستجوی کار در سایت های کاریابی اشاره کرد. با ثبت نام در سایت های کاریابی در قبرس و قرار دادن اطلاعات و رزومه کاری شخص، این امکان وجود دارد تا کارفرمایان پس از بررسی شرایط و انجام مصاحبه با فرد مورد نظر برای او دعوت نامه کاری ارسال نمایند. مقاله بازار کار مهندس مکانیک در قبرس توسط مشاورین و نیرو های موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تهیه شده است، هر نوع کپی برداری یا استفاده از این اطلاعات بدون ذکر نام منبع خلاف قانون و مقررات است و از نظر شرعی حرام است.

موسسات و سایت های کاریابی در قبرس
Trabajos.com
www.jobscyprus.com
www.cypruswork.com
www.ergodotisi.com
www.kariera.com
www.careerfinders.com
www.glassdoor.com
بازار کار مهندس مکانیک در قبرس و سخن پایانی

بازار کار مهندس مکانیک در قبرس، شرایط اخذ ویزای کاری و اقامت دائم و تابعیت قبرس، نرخ بیکاری در قبرس، میزان درآمد و حقوق کار در قبرس، شرایط ورود به بازار کار مهندس مکانیک در قبرس و راه های کاریابی، نگاهی به موسسات کاریابی در قبرس از اصلی ترین مواردی می باشد که در مقاله بازار کار مهندس مکانیک در قبرس مورد بررسی قرار دادیم. قبرس سومین جزیره پر جمعیت در شرق مدیترانه می باشد که به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، طبیعت زیبا و دلپذیر، پایین بودن هزینه های زندگی و همچنین قرار داشتن در اتحادیه اروپا، یکی از کشور های می باشد که افراد زیادی تمایل به مهاجرت به آن دارند. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) از موفق ترین موسسات مهاجرتی خاورمیانه و ایران با سابقه 20 سال فعالیت در بخش مهاجرت، به شما متقاضیانی که تمایل دارید تا از راه ها و روش های مختلف مانند کار، تحصیل و سرمایه گذاری به کشور های خارجی و سطح اول دنیا مهاجرت نمایید، خدمات مشاوره ای و مهاجرتی ارائه می نماید و به افراد متقاضی کمک می کند تا مهاجرتی آسوده داشته باشند. متقاضیان جهت دریافت جدیدترین و دقیق ترین اطلاعات مهاجرتی مانند شرایط ورود بازار کار مهندس مکانیک در قبرس و یا دیگر اطلاعات مهاجرتی می توانند با برقرار کردن تماس با شعب و دفاتر موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش)با برترین مشاورین مهاجرتی موسسه صحبت نموده و اطلاعاتی دقیق به دست آورند و می توانند پس از بازگو کردن شرایط مهاجرتی خود، از بهترین روش های مهاجرت و برترین کشور ها جهت مهاجرت خود مطلع شوند.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بازارکار مهندس مکانیک در قبرس

✅بهترین روش کاریابی در قبرس کدام روش می باشد؟

از بهترین روش کاریابی در قبرس می توان به کاریابی از طریق سایت های کاریابی و موسسات کاریابی در این کشور اشاره کرد.

✅میزان درآمد مهندسان مکانیک در قبرس به صورت متوسط چه مقدار است؟

متوسط حقوق مهندسین مکانیک در قبرس 12700 یورو می باشد.

✅بالاترین میزان حقوق مهندسین مکانیک در کدام شهر قبرس می باشد؟

مهندسین مکانیک در شهر لیماسول با متوسط حقوق 27300 یورو می باشد

✅نیرو های متخصص پس از کاریابی بعد از چند سال می توانند اقامت دائم و تابعیت قبرس را کسب کنند؟

افرادی که موفق به کاریابی در قبرس می شوند پس از 4سال اقامت دائم و با گذشت 7سال می توانند در صورت داشتن شرایط تابعیت قبرس را به دست آورند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *